Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Kolejne wyzwanie Roberto Santillego

Kolejne wyzwanie Roberto Santillego

fot. Łukasz Krzywański

Roberto Santilli to prawdziwy obieżyświat. Włoch w swojej karierze oprócz rodzinnego kraju zdążył już zwiedzić Polskę, Rosję, Niemcy, Australię i Koreę, zazwyczaj nie zatrzymując się długo w jednym miejscu. Teraz dobrze znany polskim kibicom trener podejmuje kolejne wyzwanie w kolejnym kraju. Szkoleniowiec obejmie stery mistrza Turcji – Ziraatu Ankara. 

W ostatnich sezonach turecki klub był raczej ligowym średniakiem. Minione rozgrywki może jednak zaliczyć do bardzo udanych, wygrał mistrzostwo Turcji, a w Challenge Cup dopiero w finale uległ Allianz Milano.Teraz pod wodzą Santillego zespół będzie miał zapewne zadanie powtórzyć sukces na krajowym podwórku, a dodatkowo powalczyć w Lidze Mistrzów o jak najlepszy wynik.

56-letni Włoch dobrze jest znany nad Wisłą. Dotychczas pracował w trzech polskich klubach. Po jednym sezonie spędził w Olsztynie i Będzinie, za to rekordowo długo jak na siebie był szkoleniowcem Jastrzębskiego Węgla. Najpierw spędził tam trzy lata w okresie 2007-2010, a później jeszcze na sezon powrócił do klubu w 2018 roku.

źródło: inf. własna, volleyball.it

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-05-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę