Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Kolejne ruchy transferowe w Serie A kobiet

Kolejne ruchy transferowe w Serie A kobiet

fot. fivb-com

Ruch transferowy w Serie A kobiet nie zwalnia tempa. Imoco Volley Conegliano zakontraktowało obiecującą francuską atakującą – Lucille Gicquel, natomiast do Bosca San Bernardo Cuneo dołączyła Alice Degradi.

Pierwszym ruchem transferowym Imoco Volley Conegliano było zakontraktowanie jednej z najbardziej perspektywicznych siatkarek. Do drużyny dołączyła francuska atakująca Lucille Gicquel, która do Serie A przechodzi z Nantes Volley. – To wielki talent. Młoda i perspektywiczna zawodniczka, którą obserwowaliśmy, a która przekonała nas do siebie w Lidze Mistrzyń – tłumaczył trener Imoco – Santarelli. – Zdecydowałam się na Włochy, bo to tutaj jest najsilniejsza liga. Dla mnie w tym momencie kariery to niesamowita szansa grać w barwach Conegliano. Myślę, że mogę się tu wiele nauczyć i jednocześnie będzie to dla mnie pierwszy raz, kiedy będę grać za granicą. Trochę obawiam się takiej zmiany, ale to kluczowy krok, który musze wykonać, żeby osiągać coraz wyższe poziomy – dodała zaledwie 23-letnia atakująca. Bez wątpienia jej ogromnym atutem jest ofensywa, choć Lucille Gicquel zdaje sobie sprawę, że przed nią sporo pracy nad techniką. – Muszę popracować nad techniką, żeby znajdować więcej katów ataku – zdradziła bombardierka i podkreśliła, że liczy również na to, że uda jej się podnieść poziom swojej zagrywki. – Myślę, że zawsze jest miejsce na poprawę w każdym aspekcie gry – podsumowała Lucille Gicquel.Nowa atakującą znalazł również klub Bosca San Bernardo Cuneo.Do drużyny dołączyła Alice Degradi. – Cieszę się, że będę bronić barw Cuneo. Zwłaszcza, że znów będę mogła pracować z trenerem Pistola – tłumaczyła swoją decyzję Alice Degradi. – Projekt przedstawiony mi przez klub był także fundamentalny w mojej decyzji – dodała atakująca.

Kibice Epiu’ Pomi Casalmaggiore z pewnością bardzo ciepło wspominają amerykańską rozgrywającą – Carli Lloyd. Broniła już barw drużyny z Lombardii w latach 2015-2017 i to z nią w składzie sięgnęła w 2016 roku po złoto Ligi Mistrzyń. Ostatni rok Lloyd spędziła w Eczacibasi Stambuł. Pomimo kryzysu rozgrywająca postanowiła wrócić do Casalmaggiore, które po kilku słabszych latach zamierza walczyć najwyższe cele. Oficjalne potwierdzenie ze strony klubu ma nadejść w najbliższych dniach.

źródło: ivolleymagazine.it, opr. własne, volleyball.it

nadesłał: ,

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę