Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Kolejne ruchy kadrowe w I lidze mężczyzn

Kolejne ruchy kadrowe w I lidze mężczyzn

Damian Dobosz i Jarosław Mucha opuszczą zespół Stali Nysa, który wciąż czeka na oficjalną decyzję PLS SA w sprawie awansu do PlusLigi. Z kolei z Lublina odejdzie libero Paweł Toborek, który grał w zespole od początku jego istnienia jeszcze w rozgrywkach III ligi. Mickiewicz Kluczbork przedłużył umowę ze swoim atakującym – Łukasz Owczarz pozostanie w drużynie na kolejny sezon.

W zespołach I ligi mężczyzn cały czas trwają prace nad budową drużyn na kolejny sezon. W Nysie wciąż czekają na oficjalną decyzję o przyjęciu do PlusLigi, jednak już pożegnano się z kilkoma siatkarzami. Bartosz Krzysiek kolejny sezon spędzi w Korei, a klub już pożegnali Mateusz Czunkiewicz i Sebastian Matula.Kolejnymi zawodnikami, którzy odejdą z Nysy, będą Jarosław Mucha i  Damian Dobosz. Przyjmujący  Damian Dobosz dołączył do Stali rok temu i wystąpił w 13 spotkaniach klubu w rozgrywkach I ligi. Jarosław Mucha grał w Stali w ostatnim sezonie na środku siatki.

LUK Politechnika Lublin ogłosiła, że z klubem pożegna się libero Paweł Toborek.  Decyzja została podyktowana brakiem możliwości pogodzenia przez zawodnika obowiązków zawodowych z treningami. Paweł Toborek to żywa legenda LUK Politechniki Lublin. 32-letni siatkarz z klubem z Lublina związany jest od początku jego istnienia i wraz z nim z powodzeniem grał w rozgrywkach III, II, a ostatnio I ligi. Przez wszystkie lata nasz zawodnik grał na pozycji przyjmującego, wyjątek stanowił sezon 2019/2020, w którym występował jako libero.

Mickiewicz Kluczbork przedłużył umowę ze swoim atakującym. Łukasz Owczarz, który do Kluczborka trafił rok temu z Nysy, nadal będzie grał w zespole Mickiewicza. To siódmy zawodnik, który przedłużył umowę z klubem. W Kluczborku na pewno będzie nowych pięciu siatkarzy, a być może ta liczba się jeszcze powiększy.

Zobacz również:
Karuzela transferowa I ligi mężczyzn

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-05-24

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved