Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Kolejne radykalne kroki w SESC Rio de Janeiro

Kolejne radykalne kroki w SESC Rio de Janeiro

fot. globoesporte.globo.com

Kolejne niepokojące wieści napływają z Brazylii, tym razem w kontekście żeńskiego zespołu SESC Rio de Janeiro. Działacze w celu ratowania klubu musieli nie tylko dokonać fuzji z RJ Flamengo, ale także obniżyć kontrakty nawet o 50%. W drużynie w nowym sezonie nie będzie też zagranicznych siatkarek.

Kryzys gospodarczy, który pojawił się w trakcie pandemii związanej z koronawirusem, wciąż uderza w kluby siatkarskie na całym świecie. Wygląda na to, że kluby w Brazylii należą do tych, które najbardziej ucierpiały w wyniku pandemii. Dotyczy to również czołowych zespołów takich jak chociażby SESC Rio de Janeiro, który jest dwunastokrotnym mistrzem kraju, a od 1997 roku tylko czterokrotnie nie zagrał w finale brazylijskich rozgrywek. Na dodatek jest prowadzony przez charyzmatycznego Bernardo Rezende.Według Bruno Volocha SESC Rio de Janeiro, czyli drużyna, która zajęła drugie miejsce w żeńskich rozgrywkach w minionym sezonie, została zmuszona do znacznego zredukowania kontraktów. Ma chodzić nawet o 50% ich obniżenia. Co ciekawe, nawet największe gwiazdy brazylijskiej siatkówki zaakceptowały te warunki, w tym także Drussyla, Fabiola, Juciely i Lorenne.

Są to już kolejne decyzje podjęte przez działaczy SESC w celu ratowania klubu. Wcześniej został obniżony jego budżet, a dodatkowo doszło do fuzji z CR Flamengo. Kolejnym krokiem do przetrwania kryzysu ma być oparcie się na rodzimych zawodniczkach, a więc w sezonie 2020/2021 w ekipie z Rio de Janeiro nie będzie zagranicznych siatkarek.

Nie jest to pierwszy klub, który tak dotkliwie dotknęła pandemia. Wcześniej niepokojące wieści dochodziły z męskich klubów w Brazylii. Część z nich musiała również znacząco obniżyć kontrakty (między innymi Sada Cruzeiro i SESC Rio de Janeiro), a inne zostały zmuszone nawet do wycofania się z rozgrywek. Tak postąpił SESI Sao Paulo, który nie zagra w sezonie 2020/2021.

źródło: esportes.estadao.com.br, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2020-05-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę