Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Kolejne radykalne kroki w SESC Rio de Janeiro

Kolejne radykalne kroki w SESC Rio de Janeiro

fot. globoesporte.globo.com

Kolejne niepokojące wieści napływają z Brazylii, tym razem w kontekście żeńskiego zespołu SESC Rio de Janeiro. Działacze w celu ratowania klubu musieli nie tylko dokonać fuzji z RJ Flamengo, ale także obniżyć kontrakty nawet o 50%. W drużynie w nowym sezonie nie będzie też zagranicznych siatkarek.

Kryzys gospodarczy, który pojawił się w trakcie pandemii związanej z koronawirusem, wciąż uderza w kluby siatkarskie na całym świecie. Wygląda na to, że kluby w Brazylii należą do tych, które najbardziej ucierpiały w wyniku pandemii. Dotyczy to również czołowych zespołów takich jak chociażby SESC Rio de Janeiro, który jest dwunastokrotnym mistrzem kraju, a od 1997 roku tylko czterokrotnie nie zagrał w finale brazylijskich rozgrywek. Na dodatek jest prowadzony przez charyzmatycznego Bernardo Rezende.Według Bruno Volocha SESC Rio de Janeiro, czyli drużyna, która zajęła drugie miejsce w żeńskich rozgrywkach w minionym sezonie, została zmuszona do znacznego zredukowania kontraktów. Ma chodzić nawet o 50% ich obniżenia. Co ciekawe, nawet największe gwiazdy brazylijskiej siatkówki zaakceptowały te warunki, w tym także Drussyla, Fabiola, Juciely i Lorenne.

Są to już kolejne decyzje podjęte przez działaczy SESC w celu ratowania klubu. Wcześniej został obniżony jego budżet, a dodatkowo doszło do fuzji z CR Flamengo. Kolejnym krokiem do przetrwania kryzysu ma być oparcie się na rodzimych zawodniczkach, a więc w sezonie 2020/2021 w ekipie z Rio de Janeiro nie będzie zagranicznych siatkarek.

Nie jest to pierwszy klub, który tak dotkliwie dotknęła pandemia. Wcześniej niepokojące wieści dochodziły z męskich klubów w Brazylii. Część z nich musiała również znacząco obniżyć kontrakty (między innymi Sada Cruzeiro i SESC Rio de Janeiro), a inne zostały zmuszone nawet do wycofania się z rozgrywek. Tak postąpił SESI Sao Paulo, który nie zagra w sezonie 2020/2021.

źródło: esportes.estadao.com.br, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2020-05-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved