Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Kolejne przypadki koronawirusa w Asseco Resovii

Kolejne przypadki koronawirusa w Asseco Resovii

fot. Asseco Resovia Rzeszów

W piątek Asseco Resovia Rzeszów poinformowała o kolejnych pozytywnych przypadkach koronawirusa w swoich szeregach. Obecnie zakażonych jest więc 9 siatkarzy oraz 4 członków sztabu szkoleniowego. Oznacza to, że wydłuży się kwarantanna ekipy z Podkarpacia.

Podopieczni Alberto Giulianiego ostatni mecz w PlusLidze rozegrali 17 października, kiedy to we własnej hali rozprawili się w czterech setach ze Stalą Nysa. Po tym meczu część drużyny zaczęła zgłaszać niepokojące objawy, a w wyniku zrobionych testów okazało się, że koronawirus dopadł także Asseco Resovię. W izolacji zespół jest od 23 października. Po tygodniu zdecydowano się na powtórne badania, w efekcie czego kolejne testy dały wynik pozytywny. Obecnie w zespole jest 13 zarażonych osób.– Informujemy, że wyniki testów RT-PCR na obecność SARS-COV-2 dały pozytywny wynik w przypadku kolejnych dziewięciu członków drużyny Asseco Resovii. Tym samym obecnie zarażonych koronawirusem jest łącznie dziewięciu zawodników oraz czterech członków sztabu szkoleniowego naszego klubu. Klub jest w stałym kontakcie z władzami PLS oraz służbami medycznymi i sanitarnymi. Dziękujemy za liczne wyrazy wsparcia i życzenia powrotu do zdrowia – taki komunikat pojawił się w mediach społecznościowych zespołu z Podkarpacia.

Oznacza to, że wydłuży się okres izolacji zawodników i sztabu szkoleniowego Asseco Resovii Rzeszów. Zapewne w najbliższych dniach będą oni przebywali nadal na kwarantannie, a o powrocie do treningów i rozgrywania meczów będą mogli myśleć dopiero przynajmniej za kilkanaście dni.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-10-30

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved