Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Kolejne przedsezonowe sprawdziany plusligowców

Kolejne przedsezonowe sprawdziany plusligowców

Już za tydzień oficjalnie rozpocznie się nowy sezon PlusLigi, a ten weekend drużyny wykorzystują na ostatnie mecze sparingowe. W Gołdapi Indykpol AZS Olsztyn wygrał ze Ślepskiem Malow Suwałki. Natomiast w Radomiu podopieczni Pawła Woickiego pokonali MKS Będzin.

Jeszcze nie w pełnym składzie

Sezon reprezentacyjny dopiero dobiegł końca, a zawodnicy oraz członkowie sztabów szkoleniowych sukcesywnie dołączają do swoich klubów. Szeregi Indykpolu AZS-u Olsztyn zasilili już trener Javier Weber, statystyk Mateusz Nykiel i przyjmujący Manuel Armoa. W składzie ekipy ze stolicy Warmii i Mazur zabrakło natomiast Alana Souzy, Moritza Karlitzka i Joshua Tuanigi. Piątkowy sparing lepiej otworzyła drużyna Ślepska Malow Suwałki. Podopieczni Dominika Kwapisiewicza szybko zbudowali prowadzenie, jednak nie utrzymali go w końcówce. Takiego błędu suwałczanie nie popełnili już w kolejnej odsłonie, co wyrównało wynik meczu. W trzecim i czwartym secie nie brakowało rotacji w składzie olsztynian. Zespoły toczyły emocjonujący bój, jednak z wyrównanych końcówek zwycięsko wychodzili siatkarze z Olsztyna. Najwięcej punktów zdobyli: Nicolas Szerszeń (25 pkt.) i Manuel Armoa (11 pkt.).

Indykpol AZS Olsztyn – Ślepsk Malow Suwałki 3:1 (25:21, 22:25, 26:24, 25:22)

Drugi mecz olsztynianie i suwałczanie zagrają 14.10 o 12:00.

Enea Czarni Radom swoją formę sprawdzała w meczu z pierwszoligowym MKS-em Będzin, dla którego była to szansa na trening w warunkach meczowych przed kolejnym ligowym pojedynkiem. Choć w spotkaniu nie brakowało emocji, to ostatecznie ze zwycięstwa 3:0 (25:21, 25:22, 26:24) cieszyli się podopieczni Pawła Woickiego. Drużyny rozegrały jeszcze dodatkowego seta, a tu lepsi okazali się będzinianie, którzy wygrali 26:24.

źródło: indykpolazs.pl, MKS Będzin - Facebook