Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Kolejne przedłużenia kontraktów w lidze włoskiej

Kolejne przedłużenia kontraktów w lidze włoskiej

fot. Michał Szymański

Savino Del Bene Scandicci i Saugella Monza ogłosiły przedłużenia kontraktów ze swoimi zawodniczkami – Ofelią Malinov i Hanną Orthmann.

Przyjmująca Hanna Orthmann w Saugella Monza występuje już od 2017 roku. Siatkarka mimo ważnej umowy do 2021 roku postanowiła przedłużyć kontrakt o jeszcze jeden rok. – Bardzo cieszę się z pobytu w Monzie – przyznała siatkarka. – Cieszymy się, że Hanna postanowiła zaakceptować naszą propozycję, biorąc pod uwagę, że jej rozwój w ostatnich latach – skomentował dyrektor sportowy klubu. – Uważamy ją za zawodniczkę na poziomie międzynarodowym, dlatego przedłużyliśmy umowę o kolejne dwa lata, mimo że zawarliśmy już umowę, która związała ją z naszym klubem do 2021 roku. Uważamy, że możemy zrobić kolejny krok naprzód – dodał Claudio Nonati.Pochodząca z Lüdinghausen siatkarka w trakcie okienka transferowego była łączona z tureckim klubem, jednak nie zdecydowała się na zmianę pracodawcy. – Podoba mi się stworzony projekt. Rozmawiałam już z trenerem i jego pomysły na rozwój w pełni pokrywają się z moimi – powiedziała. Do Saugella Monza wcześniej dołączyła nowa rozgrywająca, Alessia Orro. Orthmann nie ukrywa, że cieszy się z tego ruchu transferowego swojego klubu. – Alessia jest bardzo dobrą rozgrywającą, która pomoże nam poprawić wyniki z poprzedniego sezonu – stwierdziła niemiecka siatkarka.

Również Savino Del Bene Scandicci zdecydowało się przedłużyć kontrakt ze swoją siatkarką. Na trzeci sezon z rzędu w zespole zostaje Ofelia Malinov. – Bardzo cieszę się, że kolejny rok spędzę w Savino Del Bene Scandicci, nie mogę doczekać się początku sezonu. Mam dużą chęć wygrania czegoś – przyznała rozgrywająca. Przerwany przedwcześnie sezon Savino Del Bene Scandicci zakończyło na 4. miejscu, z 20 spotkań wygrywając 13. Drużyna zgromadziła na swoim koncie 39 punktów i do trzeciej w tabeli drużyny z Novary traciła 2 punkty. – Niezadowolenie po sposobie zakończenia poprzedniego sezonu przerodziło się w wielką chęć powrotu do gry – dodała.

źródło: inf. własna, savinodelbenevolley.it, volleyball.it

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-05-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved