Strefa Siatkówki – Mocny Serwis

Kolejne pierwszoligowe transfery

fot. Sylwia Lis-Dubiel

Lechia Tomaszów Mazowiecki oraz ZAKSA Strzelce Opolskie poinformowały o kolejnych umowach, które podpisały na kolejny sezon. W tomaszowskim klubie przedłużono kontrakt z Bartłomiejem Janusem oraz pozyskano z Indykpolu AZS Olsztyn Dawida Sokołowskiego. Natomiast do ZAKSY trafił nowy rozgrywający, Michał Szczechowicz.

Niespełna 20-letni Dawid Sokołowski w olsztyńskim klubie grał od 2016 roku, zbierając pierwsze szlify w seniorskiej siatkówce. W PlusLidze występował z nim przez trzy ostatnie sezony. W tym czasie był głównie zmiennikiem i zagrał w dziewięciu spotkaniach (11 setach) minionych rozgrywek.  W sezonach wcześniejszych nie miał okazji do występów w PlusLidze.Dla Bartłomieja Janusa będzie to trzeci sezon w barwach Lechii. Wcześniej 25-letni środkowy grał w AZS-ie Częstochowa. W minionych rozgrywkach Janus zagrał w 21 spotkaniach, w których zdobył 136 punktów.

Nowego zawodnika pozyskała też ZAKSA Strzelce Opolskie. Drugim obok Markusa Skowronka rozgrywającym w drużynie będzie Michał Szczechowicz. Zawodnik ostatni czas spędził w ekipie TKS-u Tychy, który grał w drugiej lidze. Okres młodzieżowca Szczechowicz spędził w klubach z Bydgoszczy, Zbąszynia i Nowego Tomyśla.

Zobacz również:
Karuzela transferowa I ligi mężczyzn

źródło: inf. własna

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved