Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Kolejne nowe zawodniczki w Eczacibasi Stambuł

Kolejne nowe zawodniczki w Eczacibasi Stambuł

fot. birgun.net

Od sezonu 2023/2024 w Eczacibasi Stambuł będzie występować Martyna Czyrniańska. W ostatnich dniach turecki klub powitał kolejne zawodniczki. Do zespołu dołączyły Alexa Gray, Jovana Stevanović i Naz Aydemir Akyol.

Ecacibasi Stambuł stopniowo odsłania kolejne karty przed nowym sezonem klubowym. Na początku czerwca turecki klub ogłosił kolejne trzy transfery. Do zespołu dołączyła reprezentantka Kanady – Alexa Gray. Siatkarka, podobnie jak Martyna Czyrniańska występuje na pozycji przyjmującej. – Jestem bardzo podekscytowana grą po raz pierwszy w Turcji. Słyszałam wspaniałe rzeczy o tym kraju i nie mogę się doczekać rozpoczęcia sezonu z jednej z najlepszych drużyn w lidze – stwierdziła. Gray ostatni sezon spędziła w Imoco Volley Congeliano. Wcześniej siatkarka głównie występowała w lidze włoskiej.

Kolejną nową siatkarką w szeregach Eczacibasi jest Jovana Stevanović. Siatkarka z Serbii gra na pozycji środkowej. Siatkarka jest dwukrotną mistrzynią świata. Ma na swoim koncie wiele trofeów nie tylko zdobytych z reprezentacją, ale również z klubami. Wielokrotnie wybierana była najlepszą środkową. Ostatnio Stevanović występowała w Vero Volley Milano. – Dam z siebie wszystko, aby zdobyć wszystkie trofea. To moja pasja i wiem, że klub chce tego samego. Mam nadzieję, że uda nam się to razem – powiedziała Serbka.

Po wielu latach do Eczacibasi wraca Naz Aydemir Akyol. Turczynka występowała w klubie w latach 2004-2009. Od tamtego czasu rozgrywająca nie opuszczała Turcji. W barwach innych zespołów wielokrotnie sięgała po mistrzostwo Turcji, krajowy puchar i Superpuchar czy medale w Lidze Mistrzyń, Klubowych Mistrzostwach Świata. – To dla mnie wielka przyjemność wrócić do miejsca, w którym zaczęłam grać w siatkówkę w wieku 9 lat. Bardzo się cieszę, że mogę nosić pomarańczowo-białe barwy. Mam nadzieję, że w tym sezonie razem odniesiemy sukcesy, których nie osiągnęliśmy od dawna – powiedziała siatkarka. – Naz jest bardzo wartościowym sportowcem wyszkolonym w naszej infrastrukturze. Znam ją odkąd skończyła 15 lat. Przez lata, kiedy śledziliśmy Naz, zawsze doświadczaliśmy szczęścia związanego z dodawaniem wielkiej wartości do tureckiej siatkówki. Nawet gdy nie grała w naszym klubie, zawsze widzieliśmy ją jako członka Eczacıbaşı. Jest jednym z nielicznych sportowców swojej dziedziny na świecie, gdyż ma możliwość pracy z czołowymi światowymi trenerami. Bardzo się cieszę, że wróciła do swojego domu – powiedział Erdal Karamercan.

źródło: eczacibasisporkulubu.org.tr, opr. własne

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2023-06-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2023 Strefa Siatkówki All rights reserved