Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Kolejne MŚ w Polsce? Będziemy się starać o organizację

Kolejne MŚ w Polsce? Będziemy się starać o organizację

fot. Klaudia Piwowarczyk

Dopiero co zakończyły się w Polsce mistrzostwa świata w siatkówce, a plany… już zakładają organizację kolejnych. Premier Mateusz Morawiecki podczas wtorkowego spotkania ze świeżo upieczonymi wicemistrzami świata potwierdził, że Polska będzie chciała zorganizować turniej także za cztery lata.

Po dwóch mistrzostwach świata wygranych przez Polskę w 2014 i 2018 roku były nadzieje, aby podtrzymać tę wspaniałą passę. W rozegranym w Katowicach finale tym razem jednak lepsze okazały się Włochy. Przyjezdni z Półwyspu Apenińskiego wygrali 3:1 i zabrali złoto do siebie.Nie zmieniło to faktu, że biało-czerwoni rozegrali świetny turniej pod wodzą Nikoli Grbicia i przynieśli kibicom mnóstwo wspaniałych emocji. Polska spisała się podczas tego turnieju nie tylko na parkiecie, ale i jako organizator. W imprezie, która odbywała się także na Słowenii, nie brakowało niczego.

Podczas wtorkowego spotkania wicemistrzów świata z Mateuszem Morawieckim premier poinformował, że Polska będzie chciała zorganizować także siatkarskie MŚ 2026. – Ubiegamy się teraz o organizację kolejnych mistrzostw świata w siatkówce, za te cztery lata. Liczymy, że otrzymamy ten przywilej, bo pokazaliśmy naprawdę klasę – powiedział.

*więcej w serwisie sport.tvp.pl

źródło: sport.tvp.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, mistrzostwa świata, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2022-09-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2022 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę