Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Kolejne mistrzostwo Włoch Joanny Wołosz!

Kolejne mistrzostwo Włoch Joanny Wołosz!

Rozgrywająca reprezentacji Polski, Joanna Wołosz sięgnęła po raz piąty po złoto mistrzostw Włoch. W finałowej rywalizacji jej Imoco Volley Conegliano pokonało po niezwykle zaciętej i pięciomeczowej walce ekipę innej Polki Magdaleny Stysiak – Vero Volley Mediolan.  Wołosz i spółka Scudetto zdobyły przed własnymi kibicami.

To był fantastyczny pojedynek dwóch najlepszych ekip ligi włoskiej, choć siatkarki z Mediolanu po rundzie zasadniczej były trzecie. Tę rundę pewnie wygrały zawodniczki z Conegliano, ale w finale musiały mocno się napracować, by zdobyć upragnione złote medale.

Mecz rozpoczęły lepiej przyjezdne, które dobrze atakowały i blokowały. To pozwoliło im odskoczyć na 5:1. W trakcie seta różnica mocno urosła, bardzo dobrze spisywała się Thompson, a jej drużyna prowadziła 17:11.  Gdy miejscowe zaczęły blokować, sytuacja szybko zaczęła się zmieniać, a przewaga Vero Volley zmniejszyła się do trzech punktów. W końcówce Imoco miało swoją szansę, jednak nie zdołało odwrócić losów seta. Ekipa z Mediolanu nie odpuszczała, świetnie spisywała się Orro, a ich przewaga rosła (14:10). Zespół gości pewnie zmierzał do wygranej także w tej partii, ale w samej końcówce obudziła się Grey, a miejscowe tym razem wytrzymały napięcie i zdołały zmienić bieg tej odsłony, wygrywając do 24.

Grey utrzymywała świetną dyspozycję także w  pierwszych akcjach kolejnej partii, a Imoco Volley szybko wypracowało wysoką nadwyżkę (11:4).  W tej odsłonie przyjezdne nie miały za wiele do powiedzenia. Asem serwisowym próbowała jeszcze poderwać swój zespół do walki Orro, ale Fahr udanymi akcjami w bloku zupełnie wybiła im grę z głów. Ekipa gospodarzy po łatwo wygranym secie do kolejnego przystąpiła jeszcze bardziej zmotywowana. Prym wiodła Grey, a rywalki nic nie mogły zrobić. Choć Vero Volley cały czas walczyło, zespół z Conegliano nie dał sobie wyrwać z rąk tego mistrzostwa.

Bardzo dobrze w rozegraniu spisywała się oczywiście Joanna Wołosz, której mądra gra w znacznym stopniu przyczyniła się do mistrzostwa. Magdalena Stysiak miała okazję zagrać krótką chwilę, ale nie zapisała na swoim koncie żadnego punktu

Prosecco Doc Imoco Conegliano – Vero Volley Mediolan 3:1
(23:25, 26:24, 25:17, 25:21)

Imoco: Fahr (12), Haak (25), Robinson-Cook (9), Lubian (8), Wołosz (1), Plummer (5), De Gennaro (libero) oraz Gray (25), Pericati, Gennari, De Kruijf, Squarcini
Vero Volley: Sylla (4), Stevanovic (4), Orro (3), Larson (9), Folie (9), Thompson (32), Parrocchiale (libero) oraz Rettke 2, Candi, Begic, Davyskiba, Stysiak