Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Kolejne federacje pomagają swoim klubom

Kolejne federacje pomagają swoim klubom

Pisaliśmy już o pomocy, na jaką zdecydowała się włoska federacja, by pomóc swoim klubom dotkniętym kryzysem ekonomicznym związanym z pandemią koronawirusa. Na podobny krok zdecydowała się niemiecka liga (VBL), która zwolni kluby z niektórych płatności. Z kolei w Korei Południowej liga i kluby wspomogą darowizną osoby dotknięte pandemią.

Włoska federacja zdecydowała się zrezygnować lub zdecydowanie zmniejszyć opłaty dla klubów w przyszłym sezonie. Ma to uchronić kluby przed bankructwem i pomóc im w starcie w rozgrywkach mimo kryzysu ekonomicznego wywołanego pandemią koronawirusa.Na podobny krok zdecydowały się władze Bundesligi (VBL). Dla klubów ekstraklasy i 2. Bundesligi zarówno męskiej jak i żeńskiej został przyjęty pakiet wartości 200 tys. euro polegający na zwolnieniu z niektórych opłat na sezon 2020/2021. Kolejne 100 tys. euro to bezpośrednie oszczędności w budżecie VBL. Ponadto przyjęto dodatkowe rozwiązania dotyczące administracji i zarządzania, a także rozwoju sportu i rozwoju młodzieży. Mają one przynieść kolejne oszczędności dla klubów (sześciocyfrowe dla klubów Bundesligi i pięciocyfrowe w przypadku klubów 2. Bundesligi).

Z kolei w Korei Południowej sześć klubów męskich i żeńskich oraz Koreańska Federacja Siatkówki (KOVO) przekazało znaczną sumę na walkę z koronawirusem. Kluby z pozycji 1-3 z koreańskiej V-League (męskiej i żeńskiej) zebrały 140 mln wonów (niecałe 115 tys. USD) dla osób cierpiących na infekcję COVID-19 w tym kraju. To część pieniędzy przeznaczonej na nagrody za ostatni, przedwcześnie zakończony sezon.

źródło: inf. własna, worldofvolley.com

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-05-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę