Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Kolejne federacje pomagają swoim klubom

Kolejne federacje pomagają swoim klubom

Pisaliśmy już o pomocy, na jaką zdecydowała się włoska federacja, by pomóc swoim klubom dotkniętym kryzysem ekonomicznym związanym z pandemią koronawirusa. Na podobny krok zdecydowała się niemiecka liga (VBL), która zwolni kluby z niektórych płatności. Z kolei w Korei Południowej liga i kluby wspomogą darowizną osoby dotknięte pandemią.

Włoska federacja zdecydowała się zrezygnować lub zdecydowanie zmniejszyć opłaty dla klubów w przyszłym sezonie. Ma to uchronić kluby przed bankructwem i pomóc im w starcie w rozgrywkach mimo kryzysu ekonomicznego wywołanego pandemią koronawirusa.

Na podobny krok zdecydowały się władze Bundesligi (VBL). Dla klubów ekstraklasy i 2. Bundesligi zarówno męskiej jak i żeńskiej został przyjęty pakiet wartości 200 tys. euro polegający na zwolnieniu z niektórych opłat na sezon 2020/2021. Kolejne 100 tys. euro to bezpośrednie oszczędności w budżecie VBL. Ponadto przyjęto dodatkowe rozwiązania dotyczące administracji i zarządzania, a także rozwoju sportu i rozwoju młodzieży. Mają one przynieść kolejne oszczędności dla klubów (sześciocyfrowe dla klubów Bundesligi i pięciocyfrowe w przypadku klubów 2. Bundesligi).

Z kolei w Korei Południowej sześć klubów męskich i żeńskich oraz Koreańska Federacja Siatkówki (KOVO) przekazało znaczną sumę na walkę z koronawirusem. Kluby z pozycji 1-3 z koreańskiej V-League (męskiej i żeńskiej) zebrały 140 mln wonów (niecałe 115 tys. USD) dla osób cierpiących na infekcję COVID-19 w tym kraju. To część pieniędzy przeznaczonej na nagrody za ostatni, przedwcześnie zakończony sezon.

źródło: inf. własna, worldofvolley.com

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-05-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2023 Strefa Siatkówki All rights reserved