Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Kolejna zmiana na ławce w Karlowych Warach, CEZ poprowadzi Australijczyk

Kolejna zmiana na ławce w Karlowych Warach, CEZ poprowadzi Australijczyk

fot. VK CEZ Karlovarsko

W CEZ Karlovarsko nastąpiła kolejna zmiana na ławce trenerskiej. Niedawno wydawało się, że Jiriego Novaka zastąpi Martin Kop, ale ze względów zdrowotnych rozwiązał on kontrakt z brązowym medalistą czeskiej ekstraklasy. Ostatecznie w sezonie 2023/2024 CEZ poprowadzi Australijczyk, Liam Sketcher.

Już dawno było wiadomo, że po sezonie 2022/2023 z CEZ Karlovarsko pożegna się jego dotychczasowy trener – Jiri Novak, który skupi się na pracy w reprezentacji Czech. Początkowo miał go zastąpić jego dotychczasowy asystent, Martin Kop, ale z powodów zdrowotnych zrezygnował on z prowadzenia brązowych medalistów czeskiej ligi. Ostatecznie na ich ławce trenerskiej w następnych rozgrywkach zasiądzie Liam Sketcher. Szukając nowego trenera, musieliśmy sięgnąć za granicę. Wiedzieliśmy, że nie stać nas na włoską supergwiazdę, ale chcieliśmy ambitnego i młodszego trenera. Liam Sketcher jest przedstawicielem szkoły trenerskiej, którą lubimy – wyjaśnił prezes CEZ, Jakub Novotný .

Liam Sketcher pracował przez kilka sezonów na szczeblu klubowym i reprezentacyjnym jako asystent odnoszącego sukcesy Marka Lebedewa. W roli pierwszego trenera zbierał doświadczenie w pracy z czołowymi zespołami ligi duńskiej i szwajcarskiej oraz prowadził rezerwy reprezentacji Australii. – Kiedy pracowałem w reprezentacji Australii, widziałem kilka meczów czeskiej ekstraligi, w których grali nasi zawodnicy. To ciekawe rozgrywki z mieszanką obcokrajowców i dobrych czeskich siatkarzy. Znam zawodników z Karlowarska, którzy są aktywni w swoich reprezentacjach, ale w ostatnich tygodniach dokładniej śledziłem czeskie rozgrywki – zaznaczył nowy trener CEZ-u.

Drużyna z Karlowych Warów w minionym sezonie wywalczyła brąz ekstraligi, zagrała w finale Pucharu Czech i wygrała Superpuchar. Ponadto zanotowała dwa zwycięstwa w Lidze Mistrzów i zagrała w ćwierćfinale Pucharu CEV. Wcześniej zdobyła trzy tytuły mistrzowskie w Czechach pod okiem trenera Jiriego Novaka. – Po ośmiu latach pracy z Jirim Novakiem podjęliśmy ogromne ryzyko, martwimy się, jak poradzi sobie drużyna – nie ukrywa Novotny.

Jednak australijski szkoleniowiec jest pełen optymizmu przed nowym wyzwaniem. – CEZ Karlovarsko to ambitny projekt. To jest dokładnie ten kierunek, w którym chcę podążać w swojej karierze. Klub szybko stał się profesjonalny i zaczął odnosić sukcesy. Teraz oczywiście przechodzi okres zmian po tak długiej i pełnej sukcesów erze Jiriego Novaka. Będą pewne różnice, ale celem zawsze będzie osiągnięcie jak najlepszego wyniku – zakończył Sketcher.

źródło: inf. własna, vk-karlovarsko.cz

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2023-05-29

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2023 Strefa Siatkówki All rights reserved