Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Kolejna zawodniczka zostaje w Gliwicach

Kolejna zawodniczka zostaje w Gliwicach

fot. Paula Lesiak - KSZO

Aleksandra Elko jest już piątą zawodniczką, która nadal będzie broniła barw AZS-u Politechniki Śląskiej Gliwice. 25-letnia libero ma za sobą udany sezon, a w kolejnym ma być także jednym z filarów akademickiego zespołu.  

Coraz więcej wiadomo o składzie AZS Politechniki w jakim zagra w nadchodzącym sezonie. W piątek klub poinformował o przedłużeniu współpracy z libero – Aleksandrą Elko. Jest ona już piątą zawodniczką, która nadal będzie broniła barw gliwickiej drużyny. Wcześniej na podobny ruch zdecydowały się Joanna Ciesielczyk, Agata Skiba, Julia Wałek oraz Sylwia Pelc.Aleksandra Elko do Gliwic trafiła z Uni Opole. Ma za sobą dobry okres, bowiem w minionym sezonie często pojawiała się na parkiecie, omijały ją też kontuzje. W minionym sezonie Elko nie musiała rywalizować o miejsce w składzie, choć w zespole były dwie nominalne libero. Trener Wojciech Czapla ustawiał skład w zależności od przeciwnika. Okazję do gry miały więc zarówno Bohdanowicz, jak i Elko, która dobrze radziła sobie również na przyjęciu.

25-letnia libero pochodzi z Malborka, ale po zakończeniu nauki w Gimnazjum przeprowadziła się do Sosnowca, gdzie trenowała i grała w tamtejszym SMS. Uczyła się w Szkole Mistrzostwa w Policach. Potem grała w Murowanej Goślinie, Aleksas Turek i Uni Opole. Na swoim koncie ma tytuł Akademickiej  Mistrzyni Polski wywalczony z drużyną z Uniwersytetu Opolskiego.

Zobacz również:
Karuzela transferowa I ligi kobiet na sezon 2020/2021

źródło: azs.gliwice.pl, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-05-22

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę