Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Kolejna zawodniczka BKS-u przeniesie się do ligi francuskiej

Kolejna zawodniczka BKS-u przeniesie się do ligi francuskiej

fot. Michał Szymański

Amerykańska atakująca Carly DeHoog nie będzie w przyszłym sezonie reprezentować barw BKS-u Bielsko-Biała. Siatkarka wybrała propozycje z ligi francuskiej i w przyszłym sezonie wzmocni Racing Club de Cannes. To już druga zawodniczka BKS-u, która po sezonie przeniesie się do Francji. W Ligue 1 grać będzie także rozgrywająca Nicole Edelman, Amerykanka będzie reprezentować barwy Vandoeuvre Nancy.

W minionym sezonie Carly DeHoog zdobyła dla BKS-u 178 punktów. Amerykanka często wychodziła w podstawowym składzie, jednak limit zawodniczek zagranicznych powodował, że gdy na rozegranie wchodziła w końcówce sezonu Nicole Edelman, to DeHoog musiała ustępować miejsca na boisku Magdalenie Kowalczyk.Obu atakujących nie zobaczymy już w przyszłym sezonie w barwach BKS-u. Kowalczyk postanowiła zakończyć sportową karierę, z kolei Amerykanka wybrała ofertę z ligi francuskiej. Carly DeHoog przeniesie się do Ligue 1 i będzie tam grała w RC Cannes. W minionym sezonie zespół prowadzony przez trenera Riccardo Marchesiego, który będzie nowym szkoleniowcem Radomki, w momencie przerwania sezonu zajmował trzecie miejsce w tabeli. W Cannes marzą o lepszym wyniku i nawiązaniu do wielkich sukcesów klubu. Ma im w tym pomóc była już atakująca BKS-u.

Co ciekawe to druga zawodniczka z bielskiego klubu, która przeniesie się do Francji. Wcześniej rozgrywająca Nicole Edelman, która pojawiła się w BKS-ie w połowie sezonu, przeszła do klubu Vandoeuvre Nancy.

Zobacz również:
Karuzela transferowa Ligi Siatkówki Kobiet

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-05-17

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved