Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Kolejna siatkarka pożegnała się z Chemikiem

Kolejna siatkarka pożegnała się z Chemikiem

fot. Michał Szymański

Ewelina Polak jest trzecią siatkarką, która w międzysezonowej przerwie opuściła szeregi Grupy Azoty Chemika Police. – Kilka klubów w życiu zwiedziłam, ale Chemik był najbardziej profesjonalnym z nich – powiedziała była już rozgrywająca zachodniopomorskiego zespołu.  

Z dnia na dzień wiadomo coraz więcej o ruchach kadrowych w Grupie Azoty Chemiku Police. W piątek klub ogłosił, że w jego barwach w kolejnym sezonie nie wystąpi Ewelina Polak. Jest to trzecia siatkarka, która rozstała się z drużyną z Polic. Wcześniej umowy nie zostały przedłużone z Polą Nowakowską (libero) oraz Iriną Truszkiną (środkowa).– Kilka klubów w życiu zwiedziłam, ale Chemik był najbardziej profesjonalnym z nich. Nie było wątpliwości organizacyjnych i sportowych, a atmosfera w drużynie była świetna. Szkoda jedynie, że nie udało nam się zagrać fazy play-off i dokończyć rywalizacji w Pucharze CEV, w którym miałyśmy szansę na osiągnięcie czegoś dużego – powiedziała Ewelina Polak.

Ewelina Polak do Chemika trafiła przed sezonem 2019/2020. Z drużyną prowadzoną przez Ferhata Akbasa zdobyła mistrzostwo Polski, Puchar i Superpuchar Polski, a także dotarła do półfinału Pucharu CEV, ale nie dokończyła w nim rywalizacji przez pandemię koronawirusa. W zespole z Polic pełniła rolę zmienniczki reprezentacyjnej rozgrywającej – Marleny Kowalewskiej. W Lidze Siatkówki Kobiet wystąpiła w 32 setach, zagrała także w Pucharze CEV.

Zobacz również:
Karuzela transferowa LSK na sezon 2020/2021

źródło: chemikpolice.eu, opr. własne

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-05-15

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved