Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Kolejna siatkarka opuszcza włoską Serie A

Kolejna siatkarka opuszcza włoską Serie A

fot. legavolleyfemminile.it

Jennifer Geerties jest kolejną zawodniczką, która włoską Serie A zamieni na Bundesligę. 26-letnia siatkarka, która ostatni sezon spędziła w Imoco Conegliano, przenosi się do Dresdner SC. Wcześniej na przenosiny do ligi niemieckiej zdecydowały się m.in. Jana Franziska Poll i grecka rozgrywająca Athina Papafotiou.

Jennifer Geerties mimo młodego wieku jest jedną z bardziej utytułowanych niemieckich siatkarek. 26-letnia przyjmująca ma na swoim koncie dwa tytuły mistrza Niemiec, dwa srebrne i dwa brązowe medale mistrzostw kraju, a także dwa Puchary Niemiec i dwa Superpuchary. Jest również srebrną medalistką ME z 2013 roku. Po pięciu sezonach gry w Plambergu Schwerin Geerties przeniosła się w zeszłym roku do ligi włoskiej.Z Imoco Conegliano reprezentantka Niemiec sięgnęła po Superpuchar Italii. Imoco przewodziło tabeli Serie A w momencie przerwania rozgrywek, ale włoska federacja zdecydowała się je zakończyć bez przyznawania tytułu. Jak się okazuje przygoda Geerties z ligą włoską trwała tylko jeden sezon – w kolejnym zawodniczka wróci do niemieckiej Bundesligi i będzie reprezentowała barwy Dresdner SC. Wcześniej ligę włoską opuściła także jej rodaczka Jana Franziska Poll (będzie grała w Aachen) praz grecka rozgrywająca Athina Papafotiou (przenosi się do Stuttgartu).

Jennifer Geerties podpisała z klubem z Drezna dwuletni kontrakt, z którego niezwykle zadowolony jest trener Alexander Weibl.Jennifer to zawodniczka, jakiej szukaliśmy po odejściu Kadie Rolfzen – sprytna, doświadczona, niezwykle stabilna w przyjęciu, niezła w ataku i bloku, oraz wybitna w obronie – mówi szkoleniowiec.

– DSC jest jedną z najlepszych drużyn w Bundeslidze. Za każdym razem, gdy grałam w Margon Arenie byłam pod wrażeniem panującej tam gorącej atmosfery. Nie mogę się już doczekać przyszłego sezonu, mam nadzieję, że uda się nam zagrać o mistrzostwo kraju – przyznała Geerties.

źródło: inf. własna, volleyball.de

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-05-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę