Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Wielkie przemeblowanie ŁKS-u! Kolejna reprezentantka Polski odchodzi z klubu

Wielkie przemeblowanie ŁKS-u! Kolejna reprezentantka Polski odchodzi z klubu

fot. PressFocus

Do relatywnie ogromnej przebudowy dojdzie w szeregach mistrza Polski sprzed roku. Z ŁKS-em Commercecon Łódź pożegnała się kolejna zawodniczka. Tym razem to kolejna reprezentantka Polski, która w ostatnich sezonach stanowiła fundament. Kamila Witkowska po trzech latach opuszcza klub z Łodzi. 

koniec przygody po trzech latach

Kamila Witkowska do ŁKS-u Commercecon Łódź dołączyła na sezon 2021/2022 po tym, jak spędziła rok w #VolleyWrocław. Przygodę z łódzkimi Wiewiórami środkowa bloku rozpoczęła stosunkowo spokojnie, bo od zdobycia brązowego medalu. Jej największy sukces klubowy w dotychczasowej karierze, jak się później okazało – przypadł na sezon 2022/2023. Mierząca 191 centymetrów siatkarka sięgnęła po pierwsze złoto mistrzostw Polski.

W ostateczności trzeci z sezonów okazał się klapą, ponieważ zarówno do domowej, jak i klubowej gabloty nie udało się niczego dołożyć. Łódzki Klub Sportowy jeszcze przed startem sezonu typowany był w roli faworyta do triumfu w lidze. Finalnie podopieczne Alessandro Chiappiniego przegrały w finale Pucharu Polski z BKS-em Bostik ZGO Bielsko-Biała 2:3, a jeszcze większą sensacją okazał się brak awansu do półfinału TAURON Ligi. W ćwierćfinale bowiem rywala zza miedzy wyeliminowały Grot Budowlane Łódź.

 

184

W sezonie 2023/2024 Witkowska na swoje konto zapisała łącznie 184 punkty (116 atak, 63 blok, 5 zagrywka) i atakowała ze skutecznością 45,67%. Biorąc pod uwagę natomiast wszystkie trzy sezony, suma punktów zdobytych przez środkową bloku wyniosła 710. Na ten moment nie wiadomo, w jakim klubie zagra 32-latka. Jeszcze w trakcie sezonu spekulowano nad przenosinami do Grupy Azoty Chemika Police, ale wycofanie się głównego i zarazem tytularnego sponsora oraz olbrzymie problemy z finansowaniem zdają się wykluczać ten kierunek.

Zobacz również:

Karuzela transferowa TAURON Ligi

źródło: ŁKS Łódź - inf. prasowa

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2024-05-27

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2024 Strefa Siatkówki All rights reserved