Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacje młodzieżowe > Kolejna reprezentacja U-20 z koronawirusem

Kolejna reprezentacja U-20 z koronawirusem

We wtorek informowaliśmy, że wśród wicemistrzów Europy do lat 20 – reprezentantów Włoch – przeprowadzone po powrocie do kraju testy wykazały 7 pozytywnych wyników zakażenia covid-19. Niedługo później okazało się, że pozytywny wynik testu otrzymał również Michał Gierżot, który reprezentuje biało-czerwone barwy. Drugą z kadr narodowych, w której jest więcej niż jeden przypadek zakażenia, są Niemcy.

Nasi zachodni sąsiedzi są drugim z krajów, którego siatkarska federacja poinformowała o kilku przypadkach zakażenia koronawirusem. Zawodnicy oraz sztab kadry Niemiec zostali poddani testom po powrocie z mistrzostw Europy do lat 20, które odbywały się w Czechach.Wszyscy zawodnicy i sztab reprezentacji po powrocie do kraju zostali skierowani prewencyjnie na obowiązkową kwarantannę, a testy zostały przeprowadzone w poniedziałek w ich domach. We wtorek do Niemieckiej Federacji Siatkówki dotarła część wyników, spośród których u sześciu osób wynik był pozytywny. W najbliższych dniach zostaną przeprowadzone kolejne testy w celu ustalenia, czy i w jakim stopniu wirus był w stanie rozprzestrzenić się w niemieckiej delegacji. Jak dotąd wszyscy zakażeni nie wykazywali żadnych, nawet łagodnych objawów choroby.

Życzymy wszystkim graczom szybkiego powrotu do zdrowia i mamy nadzieję, że nie będzie dalszych infekcji w drużynie. Jesteśmy w trakcie wymiany informacji z władzami naszej ligi i władzami krajowymi na temat procedury rozgrywek – powiedział dyrektor sportowy DVV Christian Dünnes.

źródło: opr. własne, volleyball-bundesliga.de

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved