Strona Główna > Aktualności > Siatkarska Liga Narodów > LN K: Bułgaria po kolejnej porażce nadal na ostatnim miejscu w tabeli

LN K: Bułgaria po kolejnej porażce nadal na ostatnim miejscu w tabeli

Reprezentacja Bułgarii nadal niezbyt dobrze radzi sobie w Lidze Narodów. Siatkarki tego kraju przegrały kolejne spotkanie, tym razem 1:3 z kadrą Niemiec. To oznacza, że Bułgarki z zaledwie dwoma punktami na swoim koncie i jednym wygranym meczem plasują się na ostatnim miejscu w tabeli Ligi Narodów.

DOBRE OTWARCIA TO NIE WSZYSTKO

Podopieczne trenera Lorenzo Micelliego dotychczas zdołały wygrać tylko jedno spotkanie przeciwko Koreankom. Tym razem uległy Niemkom, które wolno weszły w mecz. Bułgarki rozpoczęły spotkanie od kilkupunktowego (3:1, 6:3, 9:6). Faworytki jednak szybko nadgoniły zaległości doprowadzając do remisu po 10. Wyrównana walka toczyła się do wyniku po 16. Potem swoją grę przyspieszyły Niemki, wygrywając ostatecznie 25:19.

W drugim secie ponownie świetne otwarcie zaliczyły Bułgarki, które wypracowały sobie całkiem pokaźną zaliczkę (2:1, 6:3, 8:5, 11:6). Wszystko to za sprawą problemów Niemek w przyjęciu i problemów z wyprowadzeniem kontrataku. Poprawę ciężkiego położenia przyniosła Niemkom wizyta w polu serwisowym Pii Kastner (12:13). Chwilę później inicjatywę odzyskały Bułgarki, wygrywając 25:21. Bohaterkami tego seta były Merelin Nikolowa oraz Mirosława Paskowa.

Trzecia odsłona meczu zakończyła się zwycięstwem Niemek 25:21, choć sytuacja wcale nie była oczywista. Zawodniczki trenera Alexandra Waibla znów musiały gonić wynik. Bułgarki po kolejnym świetnym początku (4:2, 9:5, 12:8, 13:10), stanęły w miejscu. Do głosu zaczęły dochodzić Niemki, które nadrabiały wszelkie niedociągnięcia w ataku. Dużym atutem niemieckich siatkarek była zagrywka, która utrudniała Bułgarkom grę. Od początku znakomite zawody rozgrywała Lina Almeier oraz Lena Stigrot. Przebudziła się także Camilla Weitzel, która w meczu z Polkami nie zachwycała.

Czwarta partia nie pozostawiła złudzeń. Od początku inicjatywa należała do Niemek, zaś bezradne Bułgarki musiały zaakceptować wyższość rywalek. Bułgarskim siatkarkom nic nie wychodziło, a liczba błędów była porażająca. Niemki ostatecznie zamknęły seta przy wyniku 25:11. Znakomitą zmianę dała Emilia Weske oraz Marie Scholzel.

Bułgaria – Niemcy 1:3
(19:25, 25:21, 21:25, 11:25)

Składy zespołów
Bułgaria: Yordanowa (12), Paskowa (14), Barakowa (3), Kriwoshiyska (3), B. Saykowa, A. Saykowa (3), Nikolowa M. (18), Pashkulewa (libero), Todorowa (libero), Dudowa (2), Shahpazowa, Stoyanowa
Niemcy: Kastner (3), Alsmeier (16), Stigrot (16), Cekulaev (5), Kindermann (9), Weitzel (15), Pogany (libero), Stautz, Weske (7), Scholzel (4), Straube