Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Kolejna gwiazda na celowniku Jastrzębskiego Węgla?

Kolejna gwiazda na celowniku Jastrzębskiego Węgla?

fot. Sylwia Lis-Dubiel

Ten sezon jest specyficzny, więc i nadspodziewanie szybko rozkręciła się karuzela transferowa. Sporo mówi się o spodziewanych ruchach także w PlusLidze, między innymi o planach Jastrzębskiego Węgla. Włoski dziennikach Gian Luca Pasini sugeruje, że na Śląsk mają trafić dwie gwiazdy światowej siatkówki. Oprócz Stephena Boyera ma to być także Uros Kovacević.

Sporo mówi się o planowanych transferach nie tylko w Jastrzębskim Węglu. Najpierw głośno było o Asseco Resovii, która planuje ściągnąć kilku reprezentantów Polski, jak Jakub Kochanowski, Paweł Zatorski czy Karol Kos. Jak informuje portal sport.tvp.pl również PGE Skra jest aktywna i jednym z wariantów w Bełchatowie jest zespół złożony z zagranicznych przyjmujących, ale polskiego ataku.Czy królem polowania okaże się jednak Jastrzębski Węgiel? Do zespołu ma dołączyć związany przez ostatnie 5 sezonów z ZAKSĄ francuski rozgrywający Benjamin Toniutti, Po przekątnej z nim występować ma natomiast jego kolega z kadry – atakujący Stephen Boyer. Bombardier nie zagrzał zbyt długo miejsca w Weronie i rozgrywki 2020/2021 dokończy w Katarze.

To jednak nie koniec wielkich nazwisk wiązanych we włoskiej prasie z Jastrzębskim Węglem. Najnowsze doniesienia mówią o Urosu Kovacevicu. 27-letni przyjmujący to MVP ostatnich mistrzostw Europy, które wygrał wraz z kadrą Serbii. W 2016 roku z reprezentacją sięgnął po złoty medal Ligi Światowej. Ostatnie sezony spędził w Trentino Volley, skąd przeniósł się ligi chińskiej. Ta jednak na razie nie rozpoczęła rozgrywek, ponownie je opóźniając.

Więcej w sport.tvp.pl

źródło: sport.tvp.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-01-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved