Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Kolejna amerykańska gwiazda na liście życzeń ZAKSY

Kolejna amerykańska gwiazda na liście życzeń ZAKSY

fot. LUMIKA Anna Klepaczko

Spekulacje transferowe ruszyły pełną parą. Zazwyczaj poważne nazwiska w dziennikarskich przewidywaniach pojawiają się koło marca. Ten sezon jest jednak szczególny. Być może kluby, mając na uwadze wciąż realną możliwość skrócenia sezonu w różnych ligach, postanowiły zacząć zbrojenia znacznie wcześniej. Ostatnio pojawiła się informacja, że Paweł Zatorski jest na liście życzeń Resovii. W odpowiedzi na to włoski dziennikarz Gian Luca Pasini wysondował, że ZAKSA rozważa zastąpienie go Erikiem Shoji.

Pasini jest uważany za jednego z najlepiej poinformowanych na świecie żurnalistów jeżeli chodzi o karuzelę transferową. On pierwszy napisał, że działacze z Kędzierzyna-Koźla chcieliby sprowadzić na Opolszczyznę Micahę Christensona. Póki co ciężko poważnie rozważać taką ewentualność. Limit obcokrajowców w polskiej lidze sprawia, że nasze kluby dość rzadko sięgają na pozycję libero po zagranicznych zawodników. W tym sezonie jedynym wyjątkiem jest Dustin Watten z GKS-u Katowice.  Z drugiej strony gracz Fakieła Nowy Urengoj jest jednym z najlepszych libero na świecie i byłby łakomym kąskiem dla większości klubów. Być może też po trzech sezonach w Rosji Amerykanin zechce zmienić otoczenie, bowiem jedynie w swojej pierwszej drużynie – Stanford University spędził również trzy lata.

Przypomnijmy, że Eric Shoji ma w swojej kolekcji medale wszystkich ważniejszych imprez na świecie. Jest brązowym medalistą olimpijskim i mistrzostw świata. Na jego koncie jest również srebro Ligi Narodów i złoto w Pucharze Świata oraz Lidze Narodów, a to tylko część jego trofeów.

źródło: dal15al25.gazzetta.it, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-01-07

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved