Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Kolaković podał skład Serbów na mistrzostwa świata

Kolaković podał skład Serbów na mistrzostwa świata

fot. Klaudia Piwowarczyk

Selekcjoner reprezentacji Serbii Igor Kolaković, przed wyjazdem do Katowic, podał nazwiska czternastu graczy, których zabiera na mundial. Wśród powołanych nie mogło zabraknąć Srećko Lisinacia, Aleksandara Atanasijevicia i Urosa Kovacevicia. – Medalu nie obiecujemy, ale nikomu przeciwko nam nie będzie łatwo – zaznaczył podczas konferencji prasowej Atanasijević.

Od 26 sierpnia do 11 września w Polsce i Słowenii rozegrane zostaną FIVB Mistrzostwa Świata w Piłce Siatkowej Mężczyzn 2022. We wtorek 23 sierpnia podczas konferencji prasowej w Belgradzie Igor Kolaković ogłosił listę czternastu zawodników, którzy pojadą reprezentować kraj na najważniejszej imprezie sezonu.Serb podkreślił, że drużyna nie ma za sobą długich przygotowań, ale i tak wykonała dobrą pracę i jest gotowa pokazać się z jak najlepszej strony podczas nadchodzącej imprezy. – Jeśli spojrzymy na wszystkie krążące prognozy, nikt nie zalicza nas do pierwszej ósemki faworytów, co jest wielką motywacją dla nas wszystkich. Chcemy udowodnić, że jesteśmy topową drużyną, nawet jeśli zajmujemy 11. miejsce w światowych rankingach – powiedział Igor Kolaković.

Oprócz selekcjonera serbskiej kadry na konferencji byli również Nemanja Petrić, Aleksandar Atanasijević i Uros Kovacevic, którzy znaleźli się wśród wybranych zawodników Kolakovicia. – Brak bycia faworytem to ulga – zaznaczył Atanasijević. – Dobrą rzeczą jest to, że mamy doświadczenie w fazie pucharowej. Mamy większe doświadczenie niż wiele zespołów. Przechodzimy od gry do gry i będziemy mieć na co liczyć. Medalu nie obiecujemy, ale nikomu przeciwko nam nie będzie łatwo – dodał atakujący.

Reprezentacja Serbii na FIVB Mistrzostwa Świata w Piłce Siatkowej Mężczyzn 2022:

Rozgrywający: Nikola Jovović, Vuk Todorović
Atakujący: Aleksandar Atanasijević, Dustan Petković
Środkowi: Marko Podrascanin, Srećko Lisinac, Petar Krismanović, Nemanja Masulović
Przyjmujący: Uros Kovacević, Marko Ivović, Nemanja Petrić, Pavle Perić
Libero: Nikola Peković, Milan Katić

źródło: inf. własna, ivolleymagazine.it

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, mistrzostwa świata

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2022-08-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2022 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę