Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Kobzar przenosi się z Kuzbassu do Zenita?

Kobzar przenosi się z Kuzbassu do Zenita?

fot. Klaudia Piwowarczyk

Rozgrywający reprezentacji Rosji Igor Kobzar, po czterech latach noszenia koszulki Kuzbassu Kemerovo, zmienia otoczenie. Włoskie media donoszą, że Rosjanin w przyszłym sezonie zagra w Zenicie Sankt Petersburg.

W drużynie z Sankt Petersburga po tym sezonie powstanie luka na rozegraniu. Dotychczasowy rozgrywający drużyny – Antoine Brizard postanowił się przenieść do ligi włoskiej, w której zagra w Piacenzie. W Zenicie szybko rozpoczęto poszukiwanie jego następcy. Ma nim być reprezentant Rosji.30-letni, pochodzący z Surgutu Igor Kobzar zdobył w swojej karierze wiele tytułów mistrza Rosji, grając w trzech różnych drużynach: Biełgorie Biełgorod, Zenicie Kazan (4 razy) i Kuzbassie. Trzykrotnie triumfował też w Lidze Mistrzów.

Kobzar swoją karierę rozpoczynał w Gazpromie-Jurga Surgut, w którym spędził sześć sezonów. W rozgrywkach 2012/2013 na krótko trafił do Biełgorie Biełgorod, a od kolejnego sezonu bronił już barw Zenita Kazań. Od 2017 roku rozgrywający grał już dla ekipy z Kemerowa.

Największe sukcesy Igor Kobzar święcił z Zenitem, z którym oprócz czterech mistrzostw Rosji zdobył trzy Puchary Rosji, trzykrotnie wygrywał Ligę Mistrzów, dwa razy wygrywał w Klubowych Mistrzostwach Świata oraz trzykrotnie wywalczył Superpuchar Rosji.

źródło: inf. własna, ivolleymagazine.it

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-04-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę