Strona Główna > Aktualności > siatkówka światowa > KMŚ M: Świetny mecz Halkbanku, pewna wygrana Perugii i awans do półfinału

KMŚ M: Świetny mecz Halkbanku, pewna wygrana Perugii i awans do półfinału

Piątek był ostatnim dniem fazy grupowej Klubowych Mistrzostw Świata mężczyzn. Rywalizację rozpoczęły zespoły z grupy B – Halkbank Anakara oraz Sada Cruzeiro. Turecka drużyna popisała się w tym spotkaniu niezwykłym opanowaniem, bowiem wygrała dwa sety na przewagi. Finalnie Halkbank triumfował 3:0, co dało im awans do półfinału. W grupie A na zakończenie fazy grupowej zagrały drużyny Ahmedabad Defenders i Sir Sicoma Perugia. Włoski zespół triumfował 3:0.

Perfekcyjne opanowanie graczy Halkbanku

Wynik 3:0 może wskazywać, że turecki zespół kontrolował spotkanie z Sadą Cruzeiro. Jest to tylko pozorne, bowiem pierwszy i trzeci set rozstrzygnęły się po walce na przewagi. W nerwowych końcówkach gracze Halkbanku zdecydowanie lepiej opanowali jednak nerwy i to oni mogli cieszyć się ze zwycięstwa. Zespół z Turcji świetnie spisał się w bloku. Gracze Halkbanku zdobyli tym elementem 11 punktów przy zaledwie 4 rywali. Posłali również 3 asy serwisowe. I chociaż siatkarze Sady Cruzeiro popełnili w tym meczu kilka błędów własnych mniej, to tym razem ryzyko opłaciło się przeciwnikom.

16 punktów zdobył Earvin Ngapeth, 15 dołożył Nimir Abdel-Aziz, a 14 John Gordon Perrin. W ekipie Sady najlepiej punktującym graczem był Miguel Ángel López, który wywalczył 12 „oczek”.

3. Sada Cruzeiro 1 0 0.600 0.964

W grupie A zmierzyły się ze sobą zespoły Ahmedabad Defenders i Sir Sicoma Perugia. Włoski team nie pozostawił rywalom złudzeń, wygrywając pewnie i szybko. W ostatniej partii zespół z Perugii triumfował aż 25:11. Włosi świetnie serwowali, lepiej spisali się również w ataku oraz zdobyli więcej punktów po błędach rywali. W zespole z Perugii najlepiej punktował Jesús Herrera Jaimie (17). Kamil Semeniuk dołożył do dorobku swojej drużyny 3 punkty.

Ahmedabad Defenders – Sir Sicoma Perugia 0:3
(18:25, 19:25, 11:25)