Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Kluby PlusLigi odwołują sparingi

Kluby PlusLigi odwołują sparingi

fot. Klaudia Piwowarczyk

W związku z wykryciem koronawirusa u jednego z zawodników z Zawiercia, kluby PlusLigi zmuszone są do zmian w kalendarzu sparingów. Konieczność samoizolacji i przeprowadzenia testów spowodowała, że sparingi zaplanowane na ten tydzień nie dojdą do skutku.

We wtorek w Kędzierzynie-Koźlu zespół ZAKSY miał zmierzyć się w pierwszym meczu towarzyskim przed sezonem z MKS-em Będzin. Do spotkania jednak nie dojdzie, bowiem będzinianie przebywają w izolacji czekając na wyniki testów przeprowadzonych po wczorajszej informacji o wykryciu koronawirusa u jednego z zawodników Aluronu CMC Zawiercie. Zgodnie z działaniami podjętymi przez PLS testom mają być poddani wszyscy zawodnicy, którzy od piątku do niedzieli mają grać w finałach tych zawodów w Gdańsku.Zarówno będzinianie, jak i zawodnicy klubów z Nysy i Jastrzębia mierzyli się w turnieju PreZero Grand Prix PLS w Krakowie z Aluronem CMC. Siatkarze Stali do momentu uzyskania wyników testów ograniczą kontakty i aktywność społeczną.  W związku z tym czwartkowy mecz kontrolny z GKS-em Katowice został przeniesiony na 26 sierpnia na godzinę 16:00. Nie odbędzie się prawdopodobnie również zaplanowany na piątek w Zduńskiej Woli sparing PGE Skry Bełchatów z Aluronem CMC Zawiercie.

7 i 8 sierpnia drużyna Czarnych Radom miała zaplanowane dwa mecze kontrolne z MKS-em Będzin oraz Aluron Virtu Wartą Zawiercie. Ze względu na problemy zdrowotne w zespole z Zawiercia, mecz z Jurajskimi Rycerzami został odwołany. W najbliższych dniach wyjaśni się, jak będzie wyglądać plan sparingowy zespołu Roberta Prygla w pierwszy weekend sierpnia.

źródło: inf. prasowa, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-08-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved