Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Klub z Zawiercia stracił jednego z głównych sponsorów

Klub z Zawiercia stracił jednego z głównych sponsorów

fot. Klaudia Piwowarczyk

Pierwsze efekty koronawirusa powoli są widoczne – kryzys gospodarczy spowodowany koronawirusem sprawił, że klub z Zawiercia stracił jednego z głównych sponsorów. Ze sponsoringu wycofuje się firma Virtu, która współpracowała z zawiercianami od 2014 r. – W obliczu wyzwań stawianych przez dynamicznie zmieniającą się sytuację gospodarczą i stawiając na piedestale społeczną odpowiedzialność za prowadzony biznes podejmujemy wszelkie, również trudne, decyzje, które pozwolą nam w tym okresie zabezpieczyć interesy naszych pracowników i całej firmy. Siatkówka jest w dalszym ciągu bliska naszemu sercu, zatem nie wykluczamy w przyszłości innych form wspierania Klubu – głosi komunikat.

Firma Virtu towarzyszyła Jurajskim Rycerzom od 2014 r. , kiedy to klub z Zawiercia awansował do I ligi. Na zapleczu PlusLigi występował już pod nazwą Aluron Virtu Warta Zawiercie. Obie strony były zadowolone ze współpracy i nic nie zwiastowało jej końca. Epidemia koronawirusa pokrzyżowała jednak wszystkim plany – nie od dziś mówiło się, że kryzys gospodarczy będzie poważny i firmy mogą mieć problemy z finansowaniem rozgrywek sportowych. Epidemia jeszcze nie ustała, a firma Virtu już ogłosiła, że nie będzie w stanie dalej wspierać ekipy, która tegoroczny sezon zakończyła na 10. miejscu.

– W obliczu wyzwań stawianych przez dynamicznie zmieniającą się sytuację gospodarczą i stawiając na piedestale społeczną odpowiedzialność za prowadzony biznes podejmujemy wszelkie, również trudne, decyzje, które pozwolą nam w tym okresie zabezpieczyć interesy naszych pracowników i całej firmy. Siatkówka jest w dalszym ciągu bliska naszemu sercu, zatem nie wykluczamy w przyszłości innych form wspierania Klubu, a zwłaszcza sportu młodzieżowego – powiedział Grzegorz Cielecki, prezes firmy Virtu.

Aktualnie głównymi sponsorami zawiercian pozostają firmy Aluron i CMC.

Poniżej prezentujemy oficjalne oświadczenie firmy Virtu.

Zawiercie, dnia 7 maja 2020 r.

Jurajska Armio
Drodzy kibice

Przez sześć ostatnich lat wspólnie wspieraliśmy nasz Klub, razem przeżywając kolejne awanse sportowe i sukcesy zarówno ligowe, jak i pucharowe. Niestety, wydarzenia ostatnich miesięcy zmusiły nas do podjęcia decyzji o zakończeniu współpracy z końcem bieżącego sezonu rozgrywkowego.

Decyzji tej nie podjęliśmy z łatwością, gdyż nawiązanie współpracy z Klubem w 2014 roku okazało się być wspaniałą przygodą i umożliwiło nam nawiązanie wyjątkowej relacji z siatkarską społecznością Zawiercia. Doskonale pamiętamy emocje związane z pierwszymi próbami awansu do PlusLigi, euforię po zwycięskim pojedynku barażowym z Częstochową, pierwsze sezony w PlusLidze, w których nasze wyniki przerastały oczekiwania i byliśmy nawet blisko finału tych rozgrywek, a wreszcie debiut w europejskich pucharach, w których wzięliśmy udział po niezapomnianych bojach w końcówce sezonu 2018/19. Napawało nas dumą obserwowanie, jak przy naszym udziale Klub dynamicznie się rozwijał i podbił serca kibiców nie tylko z regionu, ale również z całego kraju.

W obliczu wyzwań stawianych przez dynamicznie zmieniającą się sytuację gospodarczą i stawiając na piedestale społeczną odpowiedzialność za prowadzony biznes podejmujemy wszelkie, również trudne, decyzje, które pozwolą nam w tym okresie zabezpieczyć interesy naszych pracowników i całej firmy. Siatkówka jest w dalszym ciągu bliska naszemu sercu, zatem nie wykluczamy w przyszłości innych form wspierania Klubu, a zwłaszcza sportu młodzieżowego.

Żałujemy, że z uwagi na obecną sytuację nie jesteśmy w stanie zorganizować dla kibiców pożegnania na miarę dopingu, którym nas raczyliście przy każdym meczu w naszej Jurajskiej Twierdzy przez ostatnie lata. Wiemy doskonale, że w kibicach jest siła zaklęta, zatem mamy nadzieję, że gdy tylko skończy się epidemia będziemy mogli odwdzięczyć się Wam za te wszystkie lata naszego wspólnego dopingowania Klubu.

Naprzód Jurajscy Rycerze!

Grzegorz Cielecki
Prezes zarządu

źródło: inf. własna, Virtu - Facebook

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2020-05-07

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2023 Strefa Siatkówki All rights reserved