Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Klub z Zawiercia potwierdził transfer Pawła Halaby

Klub z Zawiercia potwierdził transfer Pawła Halaby

fot. Paweł Skraba

Paweł Halaba dołączył do składu na przyszły sezon Aluronu Virtu CMC Zawiercie. Klub potwierdził zawarcie dwuletniej umowy z siatkarzem.  – Walka o najwyższe cele, dobry zespół, dobry trener, świetni kibice, to wszystko zadecydowało, że przenoszę się do Zawiercia – przyznał Paweł Halaba.

– To przykład siatkarza, który musiał wyjechać z Polski, by nabrać ogrania i się rozwinąć. Umiejętności, które zdobył za granicą, pokazał w poprzednim sezonie w barwach Trefla Gdańsk – chwali nowego Jurajskiego Rycerza trener Igor Kolaković.To zadziorny gracz, które skacze wysoko, ma szybką rękę w ataku i mocną zagrywkę. Do tego chce ciężko pracować, by dalej się rozwijać – dodaje szkoleniowiec Aluron Virtu CMC Zawiercie.Paweł Halaba urodził się w Płocku i zaczynał przygodę z siatkówką w tamtejszym UKS-ie Małachowiance, ale szybko przeniósł się do Metra Warszawa. Z klubem ze stolicy w 2013 roku zdobył brąz mistrzostw Polski juniorów i został najlepszym zagrywającym imprezy.

Karierę seniorską rozpoczął w 2014 roku w pierwszoligowym AZS-ie AGH Kraków. Po udanym roku na zapleczu PlusLigi został powołany na mistrzostwa świata juniorów, gdzie występował w jednej drużynie z Marcinem Kanią i Dominikiem Depowskim. Polacy skończyli turniej na 9. miejscu, w dużej mierze z powodu wyjątkowo nieszczęśliwego losowania, bo w grupie ulegli… późniejszym finalistom, Rosjanom i Argentyńczykom. Po zakończeniu sezonu reprezentacyjnego przeniósł do AZS-u Politechniki Warszawskiej, ale tam jego rozwój zahamowała kontuzja stawu skokowego. Postanowił więc poszukać swoich szans poza Polską. Najpierw spędził rok w Jihostroju Czeskie Budziejowice, a następnie przeniósł się do niemiecko-austriackiego Hypo Tirol Alpenvolleys Haching, gdzie występował na przyjęciu obok świetnie znanego zawierciańskim kibicom Hugo de Leona. Sezon Bundesligi zakończył z brązowym medalem oraz pięcioma statuetkami MVP i dwiema dla najlepszego gracza pokonanej drużyny.

Udane występy w Czechach i Niemczech zaowocowały powołaniem na Uniwersjadę, gdzie Halaba był jednym z liderów reprezentacji Polski, która zdobyła srebro. Paweł wrócił też do PlusLigi i podpisał kontrakt z Treflem Gdańsk. Z miejsca wywalczył sobie stałe miejsce w składzie drużyny Michała Winiarskiego i stał się jedną z rewelacji rozgrywek. Świetnie radził sobie zwłaszcza w ataku i w polu serwisowym, zakończył sezon z trzema statuetkami MVP i poprowadził Gdańskie Lwy do awansu do turnieju finałowego Pucharu Polski, który został odwołany z powodu pandemii koronawirusa. Po zakończeniu rozgrywek był jednym z najbardziej rozchwytywanych siatkarzy na rynku transferowym, a spośród wielu ofert wybrał tę przedstawioną przez Aluron Virtu CMC. – Walka o najwyższe cele, dobry zespół, dobry trener, świetni kibice, to wszystko zadecydowało, że przenoszę się do Zawiercia – zdradza Paweł Halaba. – Negocjacje nie były długie, byłem zdecydowany na ten wybór – przyznaje nowy Jurajski Rycerz.

– Paweł Halaba był jednym z najgorętszych, jeśli nie najgorętszym nazwiskiem na wewnętrznym rynku transferowym PlusLigi. Swój talent pokazywał już wcześniej, ale musiał poprzeć go ciężką pracą nad rozwojem podczas dwóch lat spędzonych poza krajem, by jego gwiazda mogła rozbłysnąć w Gdańsku. To sprawiło, że w swoim składzie widziały go najbogatsze kluby w Polsce – mówi prezes Kryspin Baran. Na szczęście Paweł od samego początku był bardzo zainteresowany dołączeniem do Armii 2.0. Cieszymy się, że nasza wizja przekonała go, by naszą ofertę traktować priorytetowo. Co ważne, nie mam tu na myśli tylko nowych kolegów z drużyny czy trenera, ale też osoby tworzące sztab szkoleniowy czy medyczny. Na dodatek to niezwykle energetyczny gracz i jestem pewny, że błyskawicznie zyska sympatię naszych kibiców – dodaje prezes zarządu Aluron Virtu CMC Zawiercie.

Zobacz również:
Karuzela transferowa PlusLigi

źródło: aluronvirtucmc.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-06-22

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved