Strefa Siatkówki – Mocny Serwis

Klub potwierdził – kapitan odchodzi z ZAKSY

fot. Klaudia Piwowarczyk

Kolejnym zawodnikiem, którego w najbliższym sezonie nie zobaczymy w barwach Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle jest Benjamin Toniutti. Reprezentant Francji w Kędzierzynie-Koźlu spędził sześć sezonów, prowadząc zespół po kolejne trofea.

Benjamin Toniutti do ZAKSY trafił przed sezonem 2015/2016, wraz pojawieniem się reprezentanta Francji w roli reżysera gry kędzierzynian ZAKSA wróciła na szczyt. Już pierwszy sezon Bena w barwach klubu z Opolszczyzny był wyjątkowo owocny, bowiem zespół (po latach przerwy) wywalczył mistrzostwo Polski. Z ZAKSĄ Benjamin Toniutti zdobył trzy tytuły mistrza kraju, dwukrotnie sięgając po srebro. Na koncie  wieloletniego kapitana ZAKSY są również trzy Puchary Polski oraz  dwa Superpuchary, a także historyczny triumf w Lidze Mistrzów.– Jestem dumny z tego, co osiągnęliśmy, razem stworzyliśmy historię, wspólnie wygraliśmy dziewięć trofeów, zagraliśmy w dwunastu finałach i to niesamowite uczucie móc pisać historię tego klubu – przyznał kapitan ZAKSY, podkreślając, że decyzja o zmianie barw klubowych po tylu latach była dla niego wyjątkowo ciężka. – To było dla mnie naprawdę trudne, jednak ZAKSA była ZAKSĄ zanim tutaj przyszedłem, to był silny klub,  bardzo dobrze zorganizowany, z drużyną tworzoną po to, żeby wygrywać. Byłem częścią tego, jednak najważniejsze jest to, że beze mnie ZAKSA będzie taka sama, Ben Toniutti jest jedną częścią ZAKSY. Najważniejszy jest klub, kibice, wszyscy, ja natomiast jestem szczęśliwy, że razem pisaliśmy tę historię – dodał rozgrywający.

Reprezentant Francji nie ukrywa, że Kędzierzyn-Koźle zawsze będzie dla niego miejscem szczególnym. – Kiedy zostajesz w jednym klubie przez sezon, dwa to jest profesjonalne, jednak spędzając w jednym miejscu więcej czasu, jak sześć lat, to już znaczy coś więcej. To coś co zmienia życie, jest jego częścią, to również rodzina, wiele wspomnień. 

Wieloletni kapitan ZAKSY zwrócił się również do fanów, dziękując za wsparcie, które było odczuwalne nawet w tym trudnym czasie. – Chcę podziękować wszystkim kibicom, ponieważ ostatnie 1,5 roku, bez was w hali, było ciężkie. Wiem jak ważne jest to zarówno dla nas, jak i dla was. Tym bardziej, że dokonaliśmy czegoś wspaniałego, a wy nie mogliście cieszyć się tym tak, jak byście chcieli i to na pewno było trudne. Dziękuję za wszystko, za wsparcie – zakończył.

Zobacz również:
Karuzela transferowa PlusLigi

źródło: zaksa.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-06-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę