Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Klub KFC Gwardia Wrocław odkrył kolejne karty

Klub KFC Gwardia Wrocław odkrył kolejne karty

fot. Gwardia Wrocław

Stanisław Szewczyk to drugi z członków sztabu szkoleniowego, który pozostaje na kolejny sezon w KFC Gwardia Wrocław. Asystent i statystyk w gwardyjskim klubie funkcjonuje od 2016 roku. To kolejne potwierdzenie, że w stolicy Dolnego Śląska można znaleźć stabilizację oraz miejsce do zawodowego rozwoju.

– Przekonał mnie ciekawy pomysł na drużynę, którą razem z trenerem Janczakiem, zaczęliśmy od pewnego czasu układać. Duża w tym rola dyrektora sportowego, Pawła Siezieniewskiego oraz zarządu, który podejmował decyzje, spoglądając w budżet. Zespół będzie ciekawy. Osobiście cieszę się, ze będę miał dalszą okazję do rozwoju. W sezonie 2019/20 skupiłem się wyłącznie na pracy z pierwszym zespołem. We wcześniejszych latach nie mogłem sobie pozwolić na taki luksus. Statystyka w siatkówce to bardzo czasochłonna sprawa, tym lepiej dla mnie, że nadal mogę się jej poświęcać. Nie zamykając przy tym kwestii związanych z obowiązkami asystenta trenera. Drużynowo chciałbym, żebyśmy zrobili kolejny krok w stronę celu, zakładanego na trzy lata. Mamy przed sobą jeszcze dwa z nich – mówi Szewczyk.Asystent i statystyk KFC Gwardia w gwardyjskich barwach pracuje od sezonu 2016/17. Zaczynał jeszcze na poziomie drugoligowym, zajmując się głównie statystyką. W kolejnych latach Szewczyk był również trenerem grup młodzieżowych oraz kierownikiem siatkarskiej sekcji GWR. Od poprzedniego sezonu został jednak wcielony wyłącznie do obowiązków przy pierwszoligowcach. Stając się istotnym elementem w sztabie trenera Krzysztofa Janczaka. – Staszek to młody i ambitny trener, który robi coraz większe postępy. Ma wiedzę i sądzę, że gdyby nie kwestia wieku, mógłby już pracować na pierwszoligowym poziomie w roli trenera. W trakcie naszej współpracy dużo rozmawiamy o przebiegu treningu oraz poszczególnych systemach, w których funkcjonuje drużyna. Do tego odprawy, statystyka, czyli cenne informacje, na które możemy z jego strony liczyć. A tak na marginesie, to spokojny, skromny facet, który cały czas chce się szkolić – dodaje pierwszy trener KFC Gwardia.

Szewczyk to szósta karta odkryta podczas #gramyrazem na sezon 2020/21. W sztabie KFC Gwardia będą trener Krzysztof Janczak oraz asystent i statystyk, Stanisław Szewczyk. Do tego środkowy Arkadiusz Olczyk oraz przyjmujący Krzysztof Gibek. Z nowych twarzy we Wrocławiu na liście są: rozgrywający Mateusz Biernat i atakujący Damian Wierzbicki. 

Wierzbicki to jeden z czołowych zawodników I ligi w minionym sezonie, miał potem kilka propozycji, także z PlusLigi. – Rzeczywiście, tak było, ale postanowiłem, że wolę walczyć o awans do elity. Wrocław to piękne, duże miasto. Do tego perspektywa gry w klubie, który przedstawił ciekawy plan, w zgodzie z moimi sportowymi ambicjami. Gwardia, przy ofertach z różnych stron Polski, wydaje się być czymś pewnym. Patrząc na składy, które powoli są ogłaszane, powinniśmy być wśród najmocniejszych drużyn ligi – komentuje swoje przenosiny 28-latek. – Co do moich indywidualnych osiągnięć, sezon wcześniej byłem trzecim najskuteczniejszym graczem KRISPOL 1. Ligi Mężczyzn. Dostałem zadanie, żeby to poprawić i wykręciłem pozycję lidera w rankingu. Dołożę we Wrocławiu coś jeszcze, sądzę, że będziecie zadowoleni  – dodaje.

  – Na pewno mierzymy wysoko. Jeżeli chcemy osiągać swoje cele, musimy otaczać się ludźmi, którzy nam w tym pomogą – mówi współwłaściciel Gwardii Kajetan Maćkowiak. Z „Wierzbą” dogadaliśmy się bardzo szybko. Właściwie wystarczyły jeden-dwa telefony i mogliśmy siadać do konkretów. Liczę, że najlepszy atakujący według statystyk i generalnie, najlepiej punktujący ligi z zeszłego sezonu, da nam dużo jakości. Bardzo pozytywnie odbieram Damiana jako człowieka. Widać było, że chce grać w Gwardii i w dobrym momencie nasze drogi się skrzyżowały – dodaje.  Jak do tej pory KFC Gwardia Wrocław porozumiała się z 10 zawodnikami.  – Zostawiamy sobie możliwość zakontraktowania jeszcze czterech dodatkowych graczy, ale czekamy, jak zakończą się nasze rozmowy z partnerami. Dopiero gdy będziemy wiedzieć, jaki jest nas ostateczny budżet, zadecydujemy, czy wzmocnimy się jeszcze lepszymi zawodnikami, czy uzupełnimy skład zdolną młodzieżą – wyjaśnia prezes klubu Łukasz Tobys.

Zobacz również:
Karuzela transferowa I ligi mężczyzn w sezonie 2020/2021

źródło: gazetawroclawska.pl, gwardiawroclaw.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-05-30

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2023 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę