/** */ Wiadomości: Klemen Čebulj: Chciałbym odegrać w Asseco Resovii znaczącą rolę
Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Klemen Čebulj: Chciałbym odegrać w Asseco Resovii znaczącą rolę

Klemen Čebulj: Chciałbym odegrać w Asseco Resovii znaczącą rolę

– W moim przypadku nie było właściwie rozmów i rozważań na temat pozostania w Trentino. Oferta, jaką otrzymałem z Asseco Resovii, pojawiła się bardzo wcześnie i od razu mocno mnie zainteresowała. Spodobał mi się pomysł na tą drużynę i plany włodarzy klubu. Skoro propozycja z Rzeszowa była ciekawa i konkretna, to nie traciłem czasu na rozmowy negocjacyjne z innymi klubami – powiedział nowy przyjmujący Asseco Resovii Rzeszów, Klemen Čebulj.

 Jaka była pana motywacja, żeby podpisać kontrakt z Asseco Resovią – klubem o bogatej tradycji, z wieloma sukcesami w przeszłości, który jednak w ostatnich latach mocno spuścił z tonu a poprzedni sezon zakończył dopiero na 13. miejscu w tabeli.

Klemen Čebulj:– Analizowałem wyniki Asseco Resovii w ostatnich latach. Wiem, że jest to klub z niesamowitą historią i dużymi osiągnięciami. Owszem, Resovia nie miała ostatnio dobrej passy, zwłaszcza w dwóch poprzednich sezonach, ale takie zniżki formy przytrafiają się także wielkim klubom. To jest nieuniknione w sporcie. Ja osobiście mam wielką motywację, żeby grać dla tego klubu i pomóc mu w tym, żeby wrócił na właściwe tory. Resovia zasługuje na grę o najwyższe cele.

W ostatnim sezonie występował pan w Trentino Volley, utytułowanym i czołowym zespole bardzo mocnej ligi włoskiej. Zresztą we Włoszech spędził pan większość swojej dotychczasowej kariery klubowej. Czy nie było panu żal opuszczać Trydent?

– W moim przypadku nie było właściwie rozmów i rozważań na temat pozostania w Trentino. Oferta, jaką otrzymałem z Asseco Resovii, pojawiła się bardzo wcześnie i od razu mocno mnie zainteresowała. Spodobał mi się pomysł na tą drużynę i plany włodarzy klubu. Skoro propozycja z Rzeszowa była ciekawa i konkretna, to nie traciłem czasu na rozmowy negocjacyjne z innymi klubami. Moja decyzja o zaakceptowaniu oferty Asseco Resovii była szybka.

Jaką rolę w pana transferze do Rzeszowa odegrała osoba trenera Alberto Giulianiego, z którym ma pan okazję pracować w reprezentacji Słowenii. Czy podpisując kontrakt w Rzeszowie wiedział pan o tym, że Giuliani zostanie szkoleniowcem Asseco Resovii?

– Alberto Giuliani jest znakomitym fachowcem i znamy się bardzo dobrze ze współpracy w reprezentacji Słowenii. Cenię go bardzo zarówno jako osobę, jak i trenera, który poprowadził nas przecież do finału ostatnich mistrzostw Europy. W momencie kiedy zdecydowałem się na grę w Asseco Resovii Alberto był w kręgu zainteresowań klubu i pojawiły się informacje, że może poprowadzić zespół. Tym bardziej ucieszyłem się, że również związał się z klubem z Rzeszowa i że będziemy mogli ze sobą współpracować także w sezonie ligowym.

Ma pan jakieś specjalne oczekiwania związane ze swoim  debiutem w PlusLidze? Czy w Asseco Resovii może pan pełnić rolę kluczowego zawodnika w ataku, do którego kierowane są decydujące piłki w meczu?

– Jako profesjonalny sportowiec bardzo lubię rywalizację i grę pod presją. Od strony mentalnej jestem takim zawodnikiem, która może wziąć na siebie ciężar gry i w ważnych momentach pomóc zespołowi w zdobywaniu punktów. Podobną rolę pełnię zresztą często w reprezentacji Słowenii. Nie dbam jednak o to, żeby na siłę być liderem. Gram dla drużyny i zależy mi na tym, żeby zespół miał ze mnie jak najwięcej pożytku.

Czy jednym z ważnych czynników, które zadecydowały o transferze do Asseco Resovii, był fakt, że w Rzeszowie liczy pan na regularną grę, a w czołowych włoskich klubach trudno było panu przebić się do podstawowego składu?

– Na pewno to był jeden z dodatkowych argumentów, które przemawiały za tym transferem. Jestem ambitny, zależy mi na grze i nie boję się brać na siebie odpowiedzialności w sytuacjach, kiedy trzeba kończyć trudne piłki. Chciałbym odegrać w Asseco Resovii znaczącą rolę.

*cały wywiad w serwisie supernowosci24.pl

źródło: supernowosci24.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-05-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę