Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Klaudia Alagierska: Wzięłyśmy się ostro do roboty

Klaudia Alagierska: Wzięłyśmy się ostro do roboty

fot. Michał Szymański

ŁKS Commercecon Łódź po raz drugi w tym sezonie pokonał Grupę Azoty Chemika Police. Podobnie jak w Policach, również w Łodzi mecz rozstrzygnął się w czterech setach. – Wzięłyśmy się ostro do roboty i fajnie, że w takim meczu z policzankami widać te efekty – powiedziała po spotkaniu środkowa Klaudia Alagierska.

Przed 15. kolejną TAURON Ligi policzanki zajmowały drugie miejsce, choć miały tyle samo punktów co lider tabeli, zaś łodzianki były szóste. Otwarcie spotkania w Łodzi należało do Chemika, ale w trzech kolejnych setach to gospodynie przechylały szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Dzięki kompletowi punktów ŁKS awansował na czwarte miejsce w tabeli. – Było nam bardzo ciężko, ale muszę powiedzieć, że bardzo fajnie pracowaliśmy w tym tygodniu – mieliśmy spotkania z dziewczynami i sporo rozmawialiśmy – powiedział trener Michal Masek. – Musimy grać na pełnych obrotach, obojętne kto jest po drugiej stronie siatki – podkreślił szkoleniowiec łodzianek.Obie drużyny często punktowały blokiem. Gospodynie w tym elemencie zdobyły 10 punktów, a ich rywalki 12, jednak to ŁKS częściej wyblokowywał ataki przeciwniczek (18 do 11). – To jest to, co nam długo nie wychodziło. Mam nadzieje, że będziemy grać na naszym poziomie. My mamy umiejętności i warunki fizyczne do bloku – skomentował trener ŁKS-u Commercecon Łódź.

Roberta Ratzke często korzystała ze swoich środkowych. Kamila Witkowska dostała w ataku 12 piłek i wszystkie skończyła. Klaudia Alagierska zdobyła natomiast 7 punktów atakiem (44% skuteczności), ale dołożyła do swojego dorobku aż 6 bloków. – Wzięłyśmy się ostro do roboty i fajnie, że w takim meczu z policzankami widać te efekty – stwierdziła Klaudia Alagierska. – Trzeba coś zmieniać, nie można grać tak samo. Działamy, bo przed nami najważniejszy etap sezonu– dodała.

Dobre spotkanie zagrała Weronika Sobiczewska. Siatkarka była drugą najlepiej punktującą zawodniczką ŁKS-u, zdobywając 15 punktów. – Wydaje mi się, że czasami brakuje mi pewności siebie, ale z meczu na mecz jest coraz lepiej. To ogrywanie się na boisku daje mi bardzo dużo i tylko rokuje dobrze na przyszłość – przyznała Weronika Sobiczewska.

źródło: opr. własne, TV Toya

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2022-01-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2022 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę