Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Klaudia Alagierska: Spodziewałyśmy się bardziej zaciętego meczu

Klaudia Alagierska: Spodziewałyśmy się bardziej zaciętego meczu

fot. Michał Szymański

Niedzielne starcie pomiędzy ŁKS-em Commercecon Łódź a E.Leclerc Moya Radomką Radom dość niespodziewanie można określić teatrem jednego aktora. Podopieczne Michala Maska pokonały wicelidera tabeli w niewiele ponad godzinę. Klaudia Alagierska zdobyła blokiem aż pięć punktów.

Pierwszym meczem po półfinale Pucharu Polski była dla ŁKS-u konfrontacja z Radomką. Łódzka drużyna odniosła bardzo pewną wygraną. – Myślę, że od początku narzuciłyśmy swoją grę. To właśnie dobrze skutkowało. Każda dziewczyna na pozycji grała dobrze, a Britt (Bongaerts – przyp.aut) fajnie prowadziła tę grę. Cieszą nas te trzy punkty, bo w końcówce tuż przed play-off każdy punkt jest cenny. Zapomniałyśmy już o Pucharze Polski i nie ma co tego roztrząsać. Dobrze przepracowałyśmy ostatni tydzień. Byłyśmy dobrze przygotowane do meczu z Radomką i w sumie oczekiwałyśmy od nich trochę więcej. Spodziewałyśmy się bardziej zaciętego meczu, ale cieszy nas łatwa wygrana – analizowała środkowa Klaudia Alagierska.Przed Łódzkimi Wiewiórami ostatnie starcie rundy zasadniczej w Pile, a potem błyskawicznie początek fazy play-off. – Ta widoczna wśród nas zespołowość prognozuje bardzo dobrze, bo najważniejsza część sezonu dopiero przed nami. Fajnie, że każda łapie tę równą formę i to się liczy. Nie mogę się doczekać na play-off i wygra ten, kto się lepiej przygotuje. Wiadomo, że to będą bardzo zacięte mecze. My damy z siebie wszystko, bo wiadomo jakie mamy cele w tym roku –podkreśliła środkowa ŁKS-u.

Zaskakującą informacją na początek łódzko-radomskiego pojedynku była zmiana kapitana. Agata Wawrzyńczyk zastąpiła w tej roli Katarzynę Zaroślińską-Król. Nie stało się nic poważnego. Nie chcemy o tym dyskutować. Chcieliśmy coś zmienić i dać zespołowi nowy impuls, ale to nic poważnego. To, żeby Kasia poczuła się mniej obciążona było jednym z zamiarów tej zmiany. Odciążyć trochę Kasię i dać jej może trochę spojrzeć pod innym kątem. Ona jest dla nas ważna. Jest ważną częścią tego zespołu, bo to nasza atakująca, która ma robić punkty i koncentrować się na tym, a nie na innych rzeczach – wyjaśnił trener Michal Masek.

Opiekun ŁKS-u miał wiele powodów do zadowolenia po meczu. – Chcieliśmy podejść do tego meczu z właśnie takim nastawieniem, bo ostatnie dwa mecze zagraliśmy słabo. Zagraliśmy tak, jak chcieliśmy, ale trzeba też przyznać, że Radomka też nie zagrała dobrze – powiedział. – Jesteśmy skoncentrowani na sobie tak, jak byliśmy skoncentrowani w tym tygodniu. Jeden dzień pod konkretnego przeciwnika i byliśmy stuprocentowo skoncentrowani na Radomiu. Będziemy to kontynuować i nad tym pracować, bo właśnie to jest naszą rolą. Nad Piłą będziemy się koncentrować aż do meczu na koniec tygodnia. Nikt nie myśli, że wygrana przyjdzie łatwo – dodał Masek.

Następnym meczem ŁKS-u Commercecon będzie wyjazdowe spotkanie z Eneą PTPS Piła. Łodzianki zmierzą się z ostatnią drużyną tabeli już w sobotę 6 marca o godzinie 18:00.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-03-01

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę