Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Kinga Wojtasik: Organizm należy przyzwyczajać powoli

Kinga Wojtasik: Organizm należy przyzwyczajać powoli

fot. fivb-org

Od poniedziałku 4. maja weszły w życie przepisy, które pozwalają trenować na piasku. Z tej okazji skorzystała polska para eksportowa w siatkówce plażowej. Kinga Wojtasik i Katarzyna Kociołek po raz pierwszy mogły więc odbyć trening. – Dwie godziny zleciały jak z bicza strzelił. Byłyśmy bardzo stęsknione za treningiem na piasku – powiedziała wicemistrzyni Europy z Moskwy Kinga Wojtasik.

Stopniowe znoszenie obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa sprawiło, że od początku tego tygodnia można trenować między innymi na boiskach do siatkówki plażowej. Z tej okazji skorzystała polska para. Kinga Wojtasik i Katarzyna Kociołek powoli wracają więc do treningów.  – Dwie godziny zleciały jak z bicza strzelił. Byłyśmy bardzo stęsknione za treningiem na piasku – powiedziała  Kinga Wojtasik, która w poniedziałek razem ze swoją partnerką Katarzyną Kociołek po raz pierwszy od półtora miesiąca miała zajęcia na piasku.Pandemia koronawirusa storpedowała sezon nie tylko w siatkówce halowej. Turnieje plażowe także były przekładane, a nawet całkowicie odwoływane. Jak podkreśliła Kinga Wojtasik czas jednak na powolny powrót do rzeczywistości. – Od czwartego maja zostały złagodzone rygory związane z pandemią koronawirusa więc natychmiast skorzystałyśmy z okazji. Oczywiście przestrzegamy wszystkich zaleceń władz sanitarnych. Cieszymy się bardzo, że mogłyśmy mieć taki trening. Skoków jeszcze nie było. Organizm należy przyzwyczajać powoli. Dużo natomiast było ruszania się – zdradziła siatkarka.  Wicemistrzynie Europy trenują w Łodzi na boisku otwartym. Ich zajęcia są uzależnione od pogody. – Słuchamy prognoz meteo i pod koniec tego tygodnia ma przyjść ocieplenie. Nastawiamy się więc na kolejne zajęcia – dodała Kinga Wojtasik.

 

źródło: pzps.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-05-05

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę