Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Kinga Drabek na dłużej w BKS-ie Bielsko-Biała

Kinga Drabek na dłużej w BKS-ie Bielsko-Biała

fot. Michał Szymański

Kolejne doniesienia odnośnie składu na sezon 2020/2021 TauronLigi płyną z obozu BKS-u Stali Bielsko-Biała. Po tym jak na pozostanie w zespole zdecydował się pierwszy trener Bartłomiej Piekarczyk, klub poinformował, że umowę z BKS-em przedłużyła również libero Kinga Drabek.

22-letnia Kinga Drabek to wychowanka BKS-u Stali Bielsko-Biała, w którym występowała w drużynach młodzieżowych. W 2013 roku została ona zawodniczką SMS-u PZPS Szczyrk, gdzie trenują najzdolniejsze siatkarki w Polsce. Z reprezentacją Polski kadetek wystąpiła w mistrzostwach Europy, gdzie zajęła 8. miejsce, a także w mistrzostwach Europy Wschodniej (dwa srebrne medale). W 2015 roku rozpoczęła karierę seniorską w MKS-ie Dąbrowa Górnicza, w barwach którego zadebiutowała w najwyższej klasie rozgrywkowej (2016). Po trzech sezonach spędzonych w dąbrowskiej ekipie przeniosła się z kolei do E.Leclerc Radomki Radom. W poprzednim sezonie wróciła do BKS-u Stali Bielsko-Biała, w którym była podstawową zawodniczką. Zagrała we wszystkich 22 meczach.– Kinga zrobiła spory postęp w poprzednim sezonie i bardzo się cieszę, że zostaje z nami. Rozegrała cały sezon i zebrała sporo doświadczenia, tak bardzo potrzebnego na tej pozycji. Wierzę, że praca, którą do tej pory wykonaliśmy będzie procentowała w przyszłości – powiedział o swojej zawodniczce Bartłomiej Piekarczyk, tener BKS-u Bielsko-Biała.

Zobacz również:
Karuzela transferowa TauronLigi

źródło: bks.bielsko.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-05-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę