Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Kimerow wraca na boisko w Magnitogorsku

Kimerow wraca na boisko w Magnitogorsku

fot. Fakieł Nowy Urengoj

W czerwcu 2020 roku Aleksander Kimerow owiał się wątpliwą sławą poprzez incydent drogowy, po którym Fakieł Nowy Urengoj rozwiązał z siatkarzem kontrakt. Został on również ukarany dwuletnią dyskwalifikacją (w zawieszeniu). We wrześniu Kimerow przeniósł się do włoskiego NBV Werona, jednak dwa miesiące później trafił do szpitala po powikłaniach związanych z koronawirusem. Lekarze zdiagnozowali u Rosjanina zatorowość płucną na poziomie krążenia płucnego. Kimerow wrócił do kraju, gdzie poddał się leczeniu. 

Mimo iż wszystko wskazywało, że w tym sezonie już nigdzie nie zagra, otrzymał zielone światło i będzie wracał do formy na zapleczu rosyjskiej ekstraklasy. Jego nową drużyną została właśnie Magnitka-Universitet Magnitogorsk.Ekipa z Magnitogorska zajmuje obecnie trzecie miejsce we wschodniej strefie Major League A. Jeśli Aleksander Kimerow szybko wróci do pełnej dyspozycji, będzie z pewnością dużym wzmocnieniem klubu.

24-latek ma na swoim koncie dwa brązowe medale mistrzostw Rosji, wygraną w Pucharze CEV w 2015 i Pucharze Challenge w 2017 roku. Z reprezentacją Rosji zdobył m.in. złoty medal mistrzostw świata U23 i mistrzostw świata juniorów.

źródło: inf. własna, ivolleymagazine.it

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-01-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved