Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Kiera Van Ryk obrała turecki kierunek

Kiera Van Ryk obrała turecki kierunek

fot. Michał Szymański

Potwierdziły się pogłoski o przenosinach Kiery Van Ryk do Turcji. Kanadyjska atakująca po roku spędzonym w barwach Developresu SkyRes Rzeszów przeniosła się do Stambułu, gdzie zagra w barwach THY.

Kiera Van Ryk była jedną z liderek Developresu SkyRes Rzeszów w minionym sezonie. Nie ma się więc co dziwić, że jej pozyskaniem zainteresowane były mocniejsze finansowo kluby. Ostatecznie kanadyjka po sezonie spędzonym w Rzeszowie zdecydowała się obrać turecki kierunek i zasilić THY Stambuł. W zakończonych niedawno rozgrywkach była jedną z liderek ekipy z Podkarpacia. Wystąpiła w 28 meczach, w których zdobyła 558 punktów, w tym 17 w polu serwisowym, 45 w bloku, a pozostałe w ataku, w którym jej skuteczność na przestrzeni całego sezonu wyniosła 45%.Wcześniej Van Ryk spędziła sezon we Włoszech. Jest także reprezentantką swojego kraju. W barwach kanadyjskich brała udział między innymi w kwalifikacjach olimpijskich oraz przyczyniła się do awansu Kanadyjek do Ligi Narodów. W kolejnym sezonie ma za to stanowić o sile zespołu ze Stambułu, który będzie walczył nie tylko na krajowym podwórku, ale też w europejskich pucharach.

– Jestem bardzo podekscytowana możliwością dołączenia do zespołu ze Stambułu. Nie mogę doczekać się gry w tureckiej ekstraklasie. Zdobycie biletów do Ligi Mistrzyń to niesamowity sukces dla THY i możliwość gry z najlepszymi zespołami na świecie. Jestem wdzięczna, że stałam się częścią tego zespołu. Nie mogę doczekać się początku sezonu – stwierdziła Kiera Van Ryk.

Zobacz również:
Karuzela transferowa TAURON Ligi

źródło: opr. własne, www.voleybolunsesi.com

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-04-29

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę