Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Kiedy grają Polacy?

Kiedy grają Polacy?

W terminie 28 sierpnia – 16 września rozgrywana będzie 33 edycja mistrzostw Europy siatkarzy. Zaprezentują się w nich reprezentanci Polski, którzy będą jednymi z faworytów do jej wygrania. Tytułu będą bronić Włosi, którzy wystąpią też w charakterze jednego z czterech gospodarzy turnieju.

Poza nimi gościć on będzie na terenie Bułgarii, Izraela oraz Macedonii Północnej. Polacy trafili do grupy C, która swoje zmagania rozgrywać będzie w Skopje. Polska kadra rozgrywki zainauguruje spotkaniem z reprezentacją Czech, które rozpocznie się w czwartek 31 sierpnia o godzinie 20:00.

Wszystkie pojedynki biało-czerwonych można będzie śledzić na antenach Polsatu Sport oraz TVP 1. 28 sierpnia meczem Włochy-Belgia rozpoczęły się zmagania o prymat na Starym Kontynencie. Każdy z 24 zespołów będzie chciał sięgnąć po to trofeum. W tym celu drużyny zostały podzielone na cztery grupy, w każdej po sześć drużyn. Do kolejnej rundy przejdą cztery najlepsze z każdej. Następnie nastąpi faza pucharowa,  który 16 września wyłoni zwycięzcę. Turniej rozgrywany jest w czterech krajach: Izraelu, Macedonii Północnej, Bułgarii oraz Włoszech, a najważniejsze pojedynki będą toczone w hali PalaLottomatica w Rzymie.

Gdzie grają Polacy?

Reprezentacja Polski w 2021 r. stanęła na najniższym stopniu podium. Także w trakcie tego turnieju uważana będzie za jednego z faworytów do zwycięstwa. Rozgrywki zainauguruje w Skopje, gdzie 31 sierpnia o 20:00 zmierzy się z  reprezentacją Czech. Poza naszymi południowymi sąsiadami do grupy C trafiły drużyny: Macedonii Północnej, Holandii, Danii oraz Czarnogóry. Fazę grupową zakończą 6 września w starciu z Czarnogórcami. Po wyjściu z grupy cztery najlepsze drużyny połączą się z grupą A, przy czym najlepsza z grupy C trafi na czwartą z grupy A, druga z grupy C na trzecią z grupy A, trzecia z grupy C na drugą z grupy A i czwarta z grupy C na pierwszą z grupy A.

Gdzie oglądać starcia biało-czerwonych?

Rozgrywki te w całości pokaże telewizja Polsat. Telewizja publiczna transmituje natomiast mecze rozgrywane tylko przez podopiecznych Nikoli Grbicia.

Plan transmisji meczów Polaków:
31 sierpnia (czwartek) godz. 20:00: Polska – Czechy (Polsat Sport, TVP1, Polsat Box Go, sport.tvp.pl)
1 września (piątek) godz. 20:00: Holandia – Polska (Polsat Sport, TVP1, TVP Sport, Polsat Box Go, sport.tvp.pl)
3 września (niedziela) godz. 20:00: Polska – Macedonia Północna (Polsat Sport, TVP1, Polsat Box Go, sport.tvp.pl)
5 września (wtorek) godz. 20:00: Polska – Dania (Polsat Sport, TVP1, TVP Sport, Polsat Box Go, sport.tvp.pl)
6 września (środa) godz. 17:00: Czarnogóra – Polska (Polsat Sport, TVP1, TVP Sport, Polsat Box Go, sport.tvp.pl)

 

Jak daleko zajdą Polacy w mistrzostwach Europy

zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Mistrzostwa Europy, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2023-08-30

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2023 Strefa Siatkówki All rights reserved