Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Kibice Maccabi rzucili racę na boisko, klubowi grożą surowe kary

Kibice Maccabi rzucili racę na boisko, klubowi grożą surowe kary

W pierwszym secie ćwierćfinałowego meczu Pucharu Challenge pomiędzy Maccabi Tel Aviv a Omonią Nikozja doszło do niebezpiecznego incydentu. W trakcie trwania akcji kibice z Izraela odpalili racę, po czym rzucili ją na boisko pod nogi własnych zawodników. Maccabi wygrało to spotkanie 3:0, ale prawdopodobnie klub z Tel Avivu poniesie dotkliwą karę za „wyczyn” swoich fanów. Możliwe jest nawet wykluczenie zespołu w rozgrywek europejskich.

W czwartek w pierwszym meczu ćwierćfinałowych Pucharu Challenge siatkarzy Maccabi Tel Aviv podejmowało cypryjski zespół Omonia Nikozja. W pierwszym secie doszło do gorszącej sceny, która zapewne nie pozostanie bez konsekwencji dla klubu z Izraela.

Przy stanie 10:9 dla gości kibice gospodarzy na trybunie odpalili racę, którą jeszcze w trakcie trwania akcji rzucili na boisko pod nogi swoich siatkarzy, którzy wyprowadzali kontratak. Akcja została przez sędziów przerwana, a służby porządkowe natychmiast usunęły płonącą racę z boiska i hali. Mecz był po krótkiej przerwie kontynuowany, a Maccabi wygrało to spotkanie 3:0.

„Wybryk” izraelskich kibiców z pewnością nie pozostanie jednak bez echa. Klubowi z Tel Avivu grożą ze strony CEV dotkliwe kary finansowe za brak bezpieczeństwa w hali, w grę wchodzi również wykluczenie Maccabi z europejskich pucharów w tym sezonie, a nawet w kilku następnych. Przed meczem izraelska policja skonfiskowała kibicom Maccabi m.in pałki, race, gaśnice i kilka innych niebezpiecznych przedmiotów.