Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Kewin Sasak: Mam nadzieję, że złoty set nie będzie potrzebny

Kewin Sasak: Mam nadzieję, że złoty set nie będzie potrzebny

W środowy wieczór – 27 kwietnia o godz. 20:30 – Trefl Gdańsk rozegra ostatni mecz sezonu 2021/2022. Gdańszczanie zmierzą się w decydującym meczu o 7. miejsce z GKS-em Katowice. Na Śląsku Gdańskie Lwy wygrały po tie-breaku i cel na drugie spotkanie mają jasny – nie dopuścić do złotego seta. – Mam nadzieję, że wygramy to spotkanie w regulaminowym czasie gry i nie będzie potrzeby rozgrywać złotego seta – mówi Kewin Sasak, który po meczu w Katowicach został wyróżniony statuetką MVP, a w we wtorkowe popołudnie, decyzją trenera Grbicia, dołączył do grona atakujących w szerokiej kadrze reprezentacji Polski.

Trefl Gdańsk i GKS Katowice w środowy wieczór spotkają się po raz piąty w sezonie 2021/2022.

Drużyny mierzyły się zarówno w ramach rozgrywek PlusLigi, jak i TAURON Pucharu Polski. Do tej pory stosunek tych starć wynosi 2:2 – GKS wygrał dwa mecze w ramach rundy zasadniczej PlusLigi, a Trefl zwyciężył z katowiczanami w ćwierćfinale TAURON Pucharu Polski oraz w pierwszym meczu o 7. miejsce PlusLigi. Dwa z tych meczów kończyły się po tie-breakach, a dwa w czterech setach. Celem gdańszczan na środowy wieczór jest przechylić szalę zwycięstw na swoją stronę i wygrać ostatni mecz w sezonie. Jeśli bowiem to Katowice byłyby górą i stan rywalizacji wynosiłby 1:1, drużyny rozegrają złoty set, który zadecyduje o ostatecznej kolejności w tabeli PlusLigi.

Bardzo zależy nam na środowej wygranej i utrzymaniu siódmego miejsca w lidze. Przeciwnika znamy bardzo dobrze, ponieważ poza meczami ligowymi mierzyliśmy się w tym sezonie z GKS-em Katowice także w ramach Pucharu Polski. Myślę, że jeśli utrzymamy naszą grę z dwóch pierwszych setów z meczu sobotniego i nie pozwolimy przeciwnikowi na zdobywanie punktów w serii przy jego zagrywce, to wyjdziemy z tego spotkania zwycięsko. Mam nadzieję, że wygramy to spotkanie w regulaminowym czasie gry i nie będzie potrzeby rozgrywać w środę złotego seta – powiedział Kewin Sasak.

źródło: Trefl Gdańsk - materiały prasowe