Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Kertu Laak nową zawodniczką BKS Bostik Bielsko-Biała

Kertu Laak nową zawodniczką BKS Bostik Bielsko-Biała

fot. CEV

Kertu Laak została nową atakującą BKS Bostik Bielsko-Biała. Reprezentantka Estonii grała w ostatnim sezonie grała we francuskim klubie RC Cannes. Jest podstawową atakującą swojej reprezentacji, w jej barwach rozegrała 100 spotkań.

Kertu Laak ma 25 lat, mierzy 189 cm wzrostu i jest reprezentantką Estonii. Swoje pierwsze siatkarskie kroki stawiała w klubie AudentesSG/Noortekoondis, skąd w 2013 roku przeniosła się do Kohila VK/E-Service. Początkowo była odpowiedzialna za kreowanie gry. Jako rozgrywająca zdobyła szereg nagród indywidualnych, jak choćby tytuł najlepszej rozgrywającej ligi estońskiej (2014) czy Ligi Bałtyckiej (2014). Następnie zmieniła pozycję na atakującą i przez trzy sezony była wybierana najlepszą atakującą ligi estońskiej, a jej klub zdobywał wówczas mistrzostwo Estonii.

Jej pierwszym zagranicznym klubem było fińskie LP Viesti, w którym grała przez dwa sezony zdobywając srebrny i złoty medal mistrzostw Finlandii. W sezonie 2017/2018 była najlepiej punktującą, a rok później najlepszą atakującą całej ligi. W 2018 roku była również najlepiej blokującą siatkarką Srebrnej Ligi Europejskiej, w której grała z reprezentacją Estonii. W tym samym roku została także wybrana siatkarką roku w Estonii. Jej dobra gra zaprocentowała angażem do włoskiego klubu Reale Mutua Fenera Chieri, gdzie spędziła dwa lata. Kolejnym klubem Kertu był niemiecki SSC Palmberg Schwerin. W sezonie 2021/2022 powróciła do rodzimej ligi i reprezentowała barwy Viljandi Metall. W poprzednim sezonie w jej bogatym siatkarskim CV znalazła się Francja i klub RC Cannes. W Cannes zdobyła 381 punktów. W klasyfikacji najlepiej zagrywających Kertu z 29 asami znalazła się na siódmym miejscu w lidze, a jej zespół zakończył zmagania w ćwierćfinale mistrzostw Francji.

Zobacz również:
Karuzela transferowa w TAURON Lidze

źródło: bkssa.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2023-05-31

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2023 Strefa Siatkówki All rights reserved