Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Katowice drugim miastem-gospodarzem Ligi Narodów 2021

Katowice drugim miastem-gospodarzem Ligi Narodów 2021

fot. archiwum

W przyszłym roku w Polsce odbędą się dwa turnieje Siatkarskiej Ligi Narodów mężczyzn. Jak już wiadomo, drugi turniej, w terminie 28-30 maja 2021, odbędzie się w Gdańsku, a rywalami biało-czerwonych będą reprezentacje Chin, Brazylii i Bułgarii.  Dzisiaj okazało się, że pierwszy turniej w terminie 14-16 maja 2021 roku z udziałem Słowenii, Serbii i Włoch rozegrany zostanie w Katowicach. 

W związku z odwołaniem Ligi Narodów 2020 z powodu pandemii koronawirusa włodarze FIVB zdecydowali, że w nadchodzącej edycji rozgrywek w 2021 roku podział na grupy w fazie interkontynentalnej będzie taki sam. W listopadzie Polski Związek Piłki Siatkowej poinformował, że miastem-gospodarzem drugiego turnieju, rozgrywanego w dniach 28-30 maja 2021, będzie Gdańsk. Dziś dowiedzieliśmy się, że pierwszy turniej zostanie zorganizowany w Katowicach w dniach 14-16 maja 2021.W odwołanej edycji Ligi Narodów miastami-gospodarzami turniejów męskich miały być Kraków oraz Łódź. W przyszłym roku lokalizacje będą jednak inne. – Katowice to nasz wieloletni sojusznik, a katowicki Spodek, nazwany mekką Polskiej Siatkówki, był miejscem wydarzeń siatkarskich najwyższej rangi: mistrzostw świata, mistrzostw Europy, Ligi Światowej. Niezmiennie służy też rozgrywkom klubowym PlusLigi. Przypomnijmy, że przed sześcioma laty arena w stolicy Górnego Śląska była cudownym miejscem zdobycia przez reprezentację Polski drugiego mistrzostwa świata w historii Polskiej Siatkówki – możemy przeczytać na oficjalnej stronie PZPS-u.

W przyszłym roku w Katowicach, podobnie jak w Krakowie i Gdańsku, odbędą się również mistrzostwa Europy mężczyzn (EuroVolley 2021 Men). Turniej zostanie rozegrany w czterech krajach: Polsce, Czechach, Finlandii i Estonii.

W komunikacie PZPS-u jest też informacja odnośnie biletów: – Prosimy wybaczyć, ale ze względu na sytuację związaną z pandemią nie jesteśmy w stanie określić daty rozpoczęcia sprzedaży biletów na Siatkarską Ligę Narodów 2021. Informujemy jednocześnie, że wszystkie osoby, które postanowiły zachować bilety na tegoroczną, odwołaną Siatkarską Ligę Narodów otrzymają w niedługim czasie osobny komunikat drogą mailową – można przeczytać na stronie.

Przed biało-czerwonymi pięć turniejów fazy interkontynentalnej w Lidze Narodów 2021. Poza tymi rozgrywanymi u siebie, w dniach 21-23 maja Polacy zmierzą się w Rosji z gospodarzami, Australią i Stanami Zjednoczonymi. W pierwszy weekend czerwca (4-6 czerwca) wystąpią w Japonii przeciw gospodarzom, Kanadyjczykom i Niemcom. Zmagania w pierwszej fazie zakończą we Francji w dniach 11-13 czerwca, grając z gospodarzami, Argentyną i Iranem. W przypadku awansu do turnieju finałowego (23-27 czerwca) reprezentacja Polski poleci do Włoch.

źródło: opr. własne, pzps.pl

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved