Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Katarzyna Zaroślińska-Król dołącza do Radomki

Katarzyna Zaroślińska-Król dołącza do Radomki

fot. Michał Szymański

Do tej pory w najwyższej klasie rozgrywkowej zagrała 13 sezonów. Leworęczna atakująca Katarzyna Zaroślińska–Król dołączy do drużyny E.Leclerc Moya Radomka Radom.

Katarzyna Zaroślińska-Król urodziła się trzeciego lutego 1987 roku w Gorzowie Wielkopolskim. Mierzy 187 centymetrów. Pierwsze kroki w seniorskiej siatkówce stawiała w Legionovii Legionowo w 2006 roku. Jednym z jej pierwszych klubowych osiągnięć był Puchar Polski w 2010 roku. Po to trofeum sięgała jeszcze czterokrotnie w latach 2012, 2014, 2015 i 2017. Jest multimedalistką. Pierwsze mistrzostwo Polski zdobyła w 2017 roku, drugie już w następnym sezonie (2018 rok). Oba złote medale zdobyła z Chemikiem Police. Na swoim koncie ma jeszcze 4 srebrne krążki i 3 brązowe oraz dwa Superpuchary Polski.Nowa atakująca radomskiej drużyny była także reprezentantką kraju. W 2006 roku w wieku 19 lat została powołana do szerokiej kadry narodowej seniorek przez trenera Andrzeja Niemczyka. Brała udział w zgrupowaniu reprezentacji A i B w Szczyrku. W 2009 roku otrzymała powołanie do szerokiej kadry prowadzonej przez Jerzego Matlaka. W 2010 roku wzięła udział w Montreux Volley Masters. Polki zajęły w turnieju 5. miejsce, a Zaroślińska zagrała we wszystkich meczach. Zajęła też 6. miejsce w World Grand Prix 2010. W tym samym roku znalazła się w kadrze na mistrzostwa świata, na których Polska zajęła 9. miejsce.

Indywidualnie Katarzyna Zaroślińska-Król wielokrotnie była wybierana najlepszą atakującą Pucharu Polski. Miniony sezon był jej trzynastym w ekstraklasie i na pewno nie pechowym. Katarzyna Zaroślińska–Król zakończyła rozgrywki 2020/2021 z brązowym medalem mistrzostw Polski. Znalazła się także w czołówkach wielu rankingów TAURON Ligi. Pierwszą pozycję zajęła w rankingu najlepiej zagrywających, trzecią w rankingu MVP, a wśród najlepiej atakujących i punktujących była piąta. – Cieszymy się, że tak doświadczona siatkarka dołączy do naszego klubu. Nie da się ukryć, że w ŁKS-ie była bronią, która wyszarpała dla drużyny ten brązowy medal. Dobrze mieć ją w swojej drużynie! – przyznał dyrektor Radomki Łukasz Kruk.

Zobacz również:
Karuzela transferowa TAURON Ligi

źródło: radomka.com

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-05-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę