Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Katarzyna Wenerska: Nie tak wyobrażałyśmy sobie start tego finału

Katarzyna Wenerska: Nie tak wyobrażałyśmy sobie start tego finału

Developres Bella Dolina Rzeszów po długim, pięciosetowym pojedynku musiał uznać wyższość Grupy Azoty Chemika Police. – Nie tak wyobrażałyśmy sobie start tego finału, ale nic tak naprawdę się nie stało, bo walczymy dalej. Tutaj walczymy do trzech zwycięstw, więc szanse na pewno mamy – zauważyła po niedzielnym spotkaniu rzeszowska rozgrywająca Katarzyna Wenerska.

Siatkarki Developresu Bella Dolina Rzeszów do końca walczyły o zwycięstwo w pierwszym spotkaniu finałowym. Ta sztuka im się jednak nie udała.

Nie tak wyobrażałyśmy sobie start tego finału, ale nic tak naprawdę się nie stało, bo walczymy dalej. Tutaj walczymy do trzech zwycięstw, więc szanse na pewno mamy – powiedziała po pierwszym pojedynku w Policach Katarzyna Wenerska. – Trzeba po prostu walczyć i my zawalczyłyśmy. Szkoda tego tie-breaka, że nie ułożył się po naszej myśli, ale wracamy do Rzeszowa i mam nadzieję, że tam powalczymy o zwycięstwo – dodała rozgrywająca.

Pierwszego seta rzeszowianki przegrały do 19. W drugim prowadziły już 19:15, ale policzanki odrobiły straty i wygrały do 22. W dwóch kolejnych odsłonach w końcówkach ostatnie słowo należało już do siatkarek z Rzeszowa. Tie-break od początku toczył się po myśli gospodyń. W końcówce podopieczne trenera Antigi rzuciły się do odrabiania strat, ale ostatecznie uległy rywalkom 12:15. – Myślę, że najbardziej szkoda drugiego seta i może ten mecz ułożyłby się inaczej, ale w tie-breaku Jovana zaczęła dobrze zagrywać. Nie potrafiłyśmy sobie z tym poradzić i myślę, że to przesądziło – skomentowała Wenerska.

Finałowa rywalizacja grana jest do trzech zwycięstw. W czwartek kolejna odsłona tej rywalizacji, tym razem pojedynek odbędzie się w Rzeszowie. W tym sezonie Developres u siebie pokonał Chemika 3:2. – Większość tych meczów z Chemikiem w tym sezonie było długich i może tak być, że po prostu skończymy w pięciu meczach – stwierdziła siatkarka rzeszowskiego zespołu. – Na pewno też będzie ciężki mecz, dużo emocji i można nam życzyć tego, żeby się skończył nie w pięciu setach – zakończyła.

źródło: inf. prasowa, opr. własne, Polsat Sport