Strona Główna > Aktualności > Puchar Polski > Katarzyna Wenerska: Nastawiamy się na ciężką walkę

Katarzyna Wenerska: Nastawiamy się na ciężką walkę

Developres Bella Dolina Rzeszów pokonał w pierwszym półfinale Pucharu Polski siatkarek Grot Budowlanych Łódź 3:1. W finale rzeszowianki zmierzą się z IŁ Capital Legionovią Legionowo. – Wiemy, że czeka nas w finale bardzo ciężkie spotkanie – przyznała Katarzyna Wenerska.

Rzeszowianki podchodziły do półfinału po dwóch porażkach 1:3 z rzędu – z Chemikiem w TAURON Lidze oraz z Vakifbankiem Stambuł w ćwierćfinale Ligi Mistrzyń. W rywalizacji z tureckim zespołem pokazały się jednak z bardzo dobrej strony, wygrywając pierwsze starcie 3:2.

My się bardzo z tego cieszymy. Mecze z Vakifbankiem to było dla nas takie “wow”, bo myślałyśmy o tym, żeby im dorównać, a wygrałyśmy spotkanie. Dużo nie brakowało do awansu do półfinału. Fajnie, że ten sezon tak się układa, mam nadzieję, że to, co najlepsze, jeszcze przed nami – podkreśliła Katarzyna Wenerska.

Półfinałowe starcie z łodziankami Developres od początku miał pod kontrolą i dość pewnie wygrał dwie pierwsze partie. Budowlane zdołały jednak przedłużyć losy meczu, zwyciężają w trzecim secie. – Myślę, że trochę spuściłyśmy z tonu, może trochę myślałyśmy, że mecz sam się wygra, bo przecież dwa sety już wygrałyśmy. Zespół z Łodzi jest bardzo ambitny, co pokazał w trzecim secie. Na szczęście w czwartym wszystko wróciło do normy i zagrałyśmy tak, jak powinnyśmy – oceniła rozgrywająca. – Wiemy, że czeka nas w finale bardzo ciężkie spotkanie, tym bardziej, że w półfinale rozegrałyśmy cztery sety, w niedzielę też wczesna pora tego meczu, więc nie będzie dużo czasu na regenerację. Na pewno nastawiamy się na ciężką walkę, boisko wszystko zweryfikuje – dodała Wenerska.

źródło: inf. własna, PLS