Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > Katarzyna Wenerska: Nastawiam się na ciężką pracę

Katarzyna Wenerska: Nastawiam się na ciężką pracę

fot. Michał Szymański

– Wśród dziewczyn jest duża mobilizacja. Są głodne siatkówki po chwili wolnego, którą miały po sezonie. Jestem bardzo podekscytowana, że mogę trenować z nimi – zaznaczyła Aleksandra Gryka, środkowa, która ostatni okres spędziła w Stanach Zjednoczonych.

Reprezentacja Polski siatkarek zebrała się w Szczyrku, gdzie zaczęła przygotowania do Ligi Narodów. Na razie Jacek Nawrocki nie ma jeszcze do dyspozycji wszystkich zawodniczek, ale te, które są w Szczyrku, gotowe są do pracy. – Miałyśmy dwa tygodnie wolnego po sezonie, więc mogłyśmy odpocząć. Gotowa na pracę przyjechałam do Szczyrku. Jestem pozytywnie nastawiona na okres reprezentacyjny. Na pewno postaramy się o dużo emocji dla kibiców – powiedziała Maria Stenzel, libero polskiej kadry.W reprezentacji jest sporo młodych zawodniczek. Jedną z nich jest Weronika Centka, która już w minionym roku miała okazję zadebiutować w biało-czerwonych barwach w meczach towarzyskich. – Czuję się odrobinę bardziej doświadczona w porównaniu do poprzedniego roku, ale nie dorównuje starszym koleżankom. W każdym sezonie uczę się czegoś nowego. Uważam, że po tym okresie reprezentacyjnym także wskoczę na wyższy level – stwierdziła młoda środkowa.

W Szczyrku nie zabrakło także debiutantek. Jedną z nich jest Katarzyna Wenerska, która dzięki dobrej grze w Jokerze Świecie otrzymała szansę pokazania się w reprezentacji. – Nie spodziewałam się tego powołania, ale jestem z niego bardzo szczęśliwa. Kadra jest dla mnie nowością. Na razie czuję się bardzo dobrze. Na początku byłam zestresowana, ale dziewczyny mnie dobrze przyjęły. Nastawiam się na ciężką pracę. Przyjechałam po to, aby walczyć i zostać w kadrze jak najdłużej – przyznała rozgrywająca.

Zadowolona z powołania jest także Aleksandra Gryka.Wśród dziewczyn jest duża mobilizacja. Są głodne siatkówki po chwili wolnego, którą miały po sezonie. Mamy zajęcia na siłowni i ciekawe zajęcia taktyczne. Jestem bardzo podekscytowana, że mogę trenować z dziewczynami – zaznaczyła środkowa, która ostatni okres spędziła w Stanach Zjednoczonych. – Jest tam totalnie inny światciekawa siatkówka, inne systemy gry, a nawet piłki. Była to dla mnie ciekawa przygoda, w trakcie której dużo się nauczyłam. Zyskałam inną perspektywę, co jest dla mnie wartością dodaną. Na zgrupowaniu też poduczę się nowych rzeczy – zakończyła Aleksandra Gryka.

źródło: inf. własna, PZPS

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, reprezentacja Polski kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-04-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę