Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Katarzyna Wenerska: Musimy poprawić się w każdym elemencie

Katarzyna Wenerska: Musimy poprawić się w każdym elemencie

fot. Michał Szymański

– Żeby zagrozić Turczynkom, trzeba poprawić się w każdym elemencie gry. Wynik spotkania będzie zależał również od tego, jak zagrają nasze przeciwniczki. Na pewno nastawimy się na to spotkanie tak, żeby wyjść i wywalczyć w nim to, co będzie do wywalczenia – powiedziała przed meczem z Eczacibasi rozgrywająca Developresu, Katarzyna Wenerska.

Dość niespodziewanie siatkarki Developresu Bella Dolina Rzeszów miały mnóstwo problemów z pokonaniem znajdującego się w dolnej części tabeli Uni Opole. Udało im się to dopiero po tie-breaku. – Ciężko powiedzieć z czego wynikało, że tak męczyłyśmy się na boisku. Na pewno przeanalizujemy to spotkanie przed wtorkowym meczem, w którym… jeśli tak się zaprezentujemy, to nawet nie mamy czego szukać. Trzeba jednak przyznać, że opolanki zagrały naprawdę dobrą siatkówkę. To oczywiście w żaden sposób nas nie usprawiedliwia. Nie zlekceważyłyśmy przeciwnika choć przecież wiedziałyśmy, że ma ostatnie miejsce w tabeli. Ale stało się, co się stało – powiedziała rozgrywająca ekipy z Podkarpacia, Katarzyna Wenerska.Według niej gospodynie zbyt wiele punktów oddały opolankom za darmo, przez co same nie mogły odnaleźć odpowiedniego rytmu gry. – Za dużo popełniałyśmy własnych błędów, zwłaszcza na zagrywce. Takie błędy na pewno bolą, bo są to za darmo oddane punkty. A z kolei niektóre te zagrywki były też za łatwe i rywalki mogły później grać sobie na siatce, jak tylko chciały – przyznała doświadczona zawodniczka Developresu.

Podopieczne Stephane’a Antigi straciły więc oczko w meczu, w którym stracić go nie powinny, ale nie robią z tego tragedii, bo i tak pewnie plasują się na pozycji wicelidera. – Nie martwi nas strata punktów, bo dobrze wiem, jak ciężki mieliśmy tydzień. W ostatnich dniach dużo pracowaliśmy w hali i w siłowni. Marzec to dla nas ciężki okres, bo po pierwsze – mamy sporo meczów do rozegrania, a po drugie – nadal musimy znaleźć czas na ciężki trening przed decydującą fazą sezonu – podkreślił drugi szkoleniowiec zespołu z Rzeszowa, Bartłomiej Dąbrowski.

Pochwalił on postawę Uni, które dzięki konsekwentnej grze postawiło się faworytkom. – Mieliśmy oczywiście nadzieję, że wygramy ten mecz za trzy punkty. Cóż, nie udało się, jednak trzeba oddać zawodniczkom z Opola, że zagrały solidną siatkówkę, agresywną w zagrywce. Nie ma co mówić, mocno nam się postawiły. Mnie jednak bardzo cieszy to, że pomimo ciężkiego okresu jesteśmy w stanie wygrywać. To jest dla mnie najważniejsze – dodał trener Dąbrowski.

Już we wtorek rzeszowianki zmierzą się w Lidze Mistrzyń z Eczacibasi Stambuł. Muszą wznieść się na wyżyny swoich możliwości, aby postawić się faworyzowanej ekipie z Turcji. – Żeby zagrozić Turczynkom, trzeba poprawić się w każdym elemencie gry. W tym wtorkowym meczu wynik spotkania będzie zależał również od tego, jak zagrają nasze przeciwniczki. Na pewno nastawimy się na to spotkanie tak, żeby wyjść i wywalczyć w nim to, co będzie do wywalczenia – zakończyła Katarzyna Wenerska.

źródło: inf. własna, nowiny24.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, europejskie puchary, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2023-03-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2023 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę