Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Katarzyna Wenerska: Cieszę się, że dostałam szansę

Katarzyna Wenerska: Cieszę się, że dostałam szansę

Reprezentacja Polski wygrała z Niemcami 3:0. Dzięki wygranej polskie siatkarki awansowały do ćwierćfinału mistrzostw Europy. – Przede wszystkim ten trzeci set nie układał się po naszej myśli. Nie mogłyśmy odskoczyć Niemkom – mówiła w rozmowie z Polsatem Sport Katarzyna Wenerska, rozgrywająca polskiego zespołu.

Podopieczne Stefano Lavariniego wygrały 3:0 z reprezentacją Niemiec, ale trzeci set był wymagający. To właśnie jego losy rozstrzygały się na przewagi. – Przede wszystkim ten trzeci set nie układał się po naszej myśli. Nie mogłyśmy odskoczyć Niemkom. Cieszę się, że dostałam szansę i mogłam pomóc – oznajmiła Katarzyna Wenerska, rozgrywająca polskiej kadry.

Spotkanie jednak stało na wysokim poziomie. Mimo sporych przewag Polek, Niemki nie składały broni i momentalnie wracały do meczu. Zwłaszcza w trzeciej partii można było zaobserwować długie wymiany. – Z Niemkami zawsze nam się trudno gra. Zespół z Niemiec fajnie gra systemem blok-obrona i w tym spotkaniu też to pokazał. Cieszę się, że po raz kolejny jesteśmy górą – mówiła polska zawodniczka.

Nie da się także ukryć, że siatkarki polskiej reprezentacji w okresie roku poczyniły wielki postęp, o czym nie tylko świadczą rezultaty, ale również atmosfera.  –  Myślę, że od zeszłorocznych mistrzostw świata atmosfera rośnie wraz z każdym zwycięstwem – skomentowała rozgrywająca.

źródło: inf. własna, Polsat Sport