Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Katarzyna Połeć: Mam nadzieję, że Wilma szybko wróci do zdrowia

Katarzyna Połeć: Mam nadzieję, że Wilma szybko wróci do zdrowia

fot. Michał Szymański

Siatkarki Grupy Azoty Chemik Police w niedzielę odniosły swoje pierwsze zwycięstwo w TAURON Lidze. Podopieczne Ferhata Akbasa pewnie pokonały BKS Stal Bielsko-Biała 3:0. Radość z wygranej zmąciła jednak poważna kontuzja Wilmy Salas. – Widziałam moment, kiedy Wilma spadała po swoim ataku. Nie jest to nic przyjemnego i mam  nadzieję, że szybko wróci do zdrowia i będzie mogła znów grać. Wszyscy jej tego życzymy – mówi środkowa Katarzyna Połeć.

Siatkarki Chemika oczywiście cieszyły się z pierwszej wygranej  w sezonie i trzech punktów. – Bardzo nas cieszy to zwycięstwo. Fakt, że wygrałyśmy i to 3:0 sprawił nam i kibicom dużą przyjemność. Jest ekstra – nie ukrywała Katarzyna Połeć. Środkowa Chemika zdradziła także, co było kluczem do sukcesu. – Przede wszystkim byłyśmy od samego początku do końca skoncentrowane. Pracowałyśmy nad tym, aby nie tracić koncentracji, bo jeżeli ono jest, to wszystko tak naprawdę wychodzi – powiedziała w rozmowie ze Strefą Siatkówki.Katarzyna Połeć w niedzielę dostała szansę gry w podstawowym składzie. Skończyła 3 z 4 ataków i 2 razy zapunktowała blokiem.  – Świetnie było być z dziewczynami na boisku. Od samego początku czuć było energię, jaka emanowała w zespole.  Nie było momentu, żebyśmy się nie przestraszyły,  nie zestresowały, nawet w pierwszym secie, gdzie była gra punkt za punkt – przyznała.

Radość z sukcesu zmąciła, jak się okazało, poważna kontuzja Wilmy Salas. Kubanka nieszczęśliwie upadła po jednym z ataków i doznała urazu kolana.  – Widziałam moment, kiedy Wilma spadała po swoim ataku. Nie jest to nic przyjemnego i mam  nadzieję, że szybko wróci do zdrowia i będzie mogła znów grać. Wszyscy jej tego życzymy – powiedziała Katarzyna Połeć. Siatkarka wypowiedziała się także na temat mocno dezorganizującej rozgrywki ligowe pandemii. – Byliśmy tak naprawdę na to wszyscy przygotowani, wiedzieliśmy, że nie będzie łatwo. Musimy to jakoś przetrwać, mam nadzieję, że szybko znajdą jakieś lekarstwo na tego wirusa i  wreszcie to się skończy i będziemy mogli wrócić do normy – zakończyła.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-10-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved