Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Katarzyna Bagrowska: Więcej plusów niż minusów

Katarzyna Bagrowska: Więcej plusów niż minusów

– Fajnie było poczuć w dłuższym wymiarze te emocje. Dla mnie to jest zawsze wielka frajda, kiedy mogę na parkiecie pokazać swoje umiejętności. Oby więcej takich momentów – powiedziała po meczu Katarzyna Bagrowska, przyjmująca Developresu Bella Dolina Rzeszów. Jej zespół pokonał IŁ Capital Legionovię Legionowo 3:1 w meczu 7. kolejki TAURON Ligi. Rzeszowski zespół plasuje się na pozycji wicelidera, zaś legionowianki zamykają tabelę ekstraklasy.

Myślę, że błędy komunikacyjne z naszej strony przyczyniły się do sportowych błędów, ale koniec końców było dużo dobrego przyjęcia. Julka (Bińczycka – przyp. red.) mogła dużo grać z środkowymi. Zdecydowanie więcej plusów niż minusów możemy z tego meczu wyciągnąć – dodała Bagrowska.

Z kolei Julia Bińczycka żałowała, że spotkanie nie zakończyło się w trzech setach. W drugiej partii Legionovia wygrała 25:19, a rozgrywająca rzeszowskiej drużyny doceniła waleczność rywalek. – My nie zagrałyśmy najlepiej w tym secie, ale dziewczyny z Legionowa pokazały, że potrafią grać. Mimo iż zajmują ostatnie miejsce w tabeli to potrafią się postawić i grać kawał dobrej siatkówki, wykorzystać nasze błędy, żeby wygrać seta.

Cały mecz rozegrała w pierwszej szóstce atakująca Izabella Rapacz, która wywalczyła dla Developresu 19 punków i zanotowała w ataku 57% skuteczności. – Cieszę się, że mogłam pomóc drużynie. Szkoda, że nie wygrałyśmy 3:0, ale najważniejsze, że są trzy punkty. W drugim secie nic się nie układało po naszej myśli, zabrakło koncentracji i Legionovia to wykorzystała. Dobrze pracowałyśmy na zagrywce, odrzuciłyśmy je od siatki.

źródło: Developres Rzeszów - Facebook, opr. własne